Brīvdabas pasākums «Šodien muiža pieder bērniem: siena pļava Turaidā»

Turaidas muzejrezervātā, 24. jūlijā no plkst. 15. līdz 18.00 notiks brīvdabas pasākums “Šodien muiža pieder bērniem: siena pļava Turaidā”.

Daudzveidīgās norisēs bērni ar ģimenēm varēs izzināt siena labās īpašības, piedalīties siena pļavā noderīgo darba rīku izgatavošanā, pastrādāt ar senajiem darba rīkiem, sakraujot sienu zārdā, kopīgi izgatavot siena dekoru, rotājot to ar liepu lūkiem, kā arī izdziedāt siena pļavas dziesmas un stiprināt spēkus siena pļavas rotaļās un spēlēs.

 Būs iespēja noskaidrot, kas ir “cisu maiss” un izmēģināt tā pielietojumu praksē.

 Kādus darbarīkus lietoja senāk un kā tos gatavoja, uzzināsiet muzeja krājuma izstādē kopā ar Pētniecības un ekspozīciju nodaļas vadītāju Jolantu Dukaļsku.

Vasaras pilnbriedā pļava ir gatava pļaušanai. Īstā laikā nopļauta pļava, kuras zāle žūstot pārtop sienā, ir bagāta ar nepieciešamajām barības vielām mājdzīvniekiem. Ēdot vērtīgu sienu, tie iegūst spēku un veselību, govis dod labu pienu. Zināšanas par sienu  iegūsiet tiekoties ar zemnieku Ati Vērmani izzinošās, atraktīvās darbnīcās “Kas ir siens? Kādēļ siens jāsagādā?  Siena matemātika”.

Bērni varēs piedalīties liepu lūku plēšanā, ko ierādīs muzeja Kultūrvides darbinieks Sergejs Gulbis. Darbnīcā tiks izveidots svarīgs siena laika darbarīka atdarinājums – siena dakšas.

Šajā darbnīcā iegūtos liepu lūkus varēs ieaust siena segā, jo blakus atradīsies liela dekora veidošanas darbnīca “Pļavas audi, liepu raksti”, kuru vadīs muzeja speciālistes Margita Poriete un Daiga Kļaviņa.

Arī siena sakraušanai koka zārdā ir nepieciešama sava māka. Darbnīcā “Skaista pļava, kad nopļauta, kad samesta kaudzītē” darbus pļavā demonstrēs un ierādīs muzeja speciālistes Ija Kivlina, Ieva Viļuma un Dainis Bernhards.

Čaklu darbu jau izsenis ir pavadījušas dziesmas. Arī šajā pasākumā skanēs mūzika, visi tiks aicināti iesaistīties pļavas rotaļās un siena “saules rituālā” kopā ar muzikanti Aigu Auziņu.

Paralēli  siena pļavas darbnīcām pasākuma laikā būs pieejama ekspozīcija Klaušinieku mājā “Klaušiniesks. Saimnieks. Pilsonis”, kurā arī varēs iepazīt senos lauku darbus un zemnieku dzīvesveidu.

Lai prieka, zināšanu, veiklības, dabas spēka un siena smaržas piepildīta diena Turaidas muižā!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.02.2026 - 25.02.2026 Pieteikšanās Mājas kafejnīcu dienām Bauskas TIC
Bauskas novada mājas kafejnīcu dienas notiks 25. un 26.jūlijā. Aicinām pieteikt dalību! | Skatīt vairāk
Latvija
Pasākumi  Bauskas novada iepazīšanai 2026 Bauskas TIC
Esam apkopojuši lielākos pasākumus Bauskas novadā 2026. gadā. Apskati pasākumus un ieplāno datumu! | Skatīt vairāk
Viena diena Bauskā Bauskas TIC
Bauskas šarms slēpjas detaļās. Visnegaidītākajās vietās uzrodas kaķu mozaīkas. Senām mājām jaunu garšu piešķir izšūtas rozes. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.02.2026 - 26.02.2026 Soulmūzikas, blūza un fanka ballīte Ventspils TIC
26. februārī Ventspilī visīstāko soulmūzikas, blūza un fanka ballīti sarūpēs starptautiski atzītā dziedātāja Žizele Džeksone, ērģeļu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.55560112sec.