Gaujas Nacionālajā parkā atklāts jauns dabas centrs

2022.gada 16. septembrī visiem interesentiem durvis vēra jauns Gaujas Nacionālā parka dabas centrs Siguldā, Baznīcas ielā 3. Centra iekštelpu ekspozīcija ikvienam pirmsskolas, sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas vecuma bērnam un pieaugušajam grupās vai individuāli piedāvā bezmaksas ekspozīciju un nodarbības par nacionālā parka dabas vērtībām, smilšakmens iežu atsegumiem un Gauju.

“Gaujas Nacionālais parks ir senākais un lielākais starp Latvijas nacionālajiem parkiem. To var salīdzināt ar dabas dārgumu krātuvi, jo te ir upes, ielejas, meži, pļavas, ūdenskritumi, purvi, alas un iežu atsegumi un daudzi citi dabas elementi. Arī cilvēks ir dabas sastāvdaļa, kurš nereti alkst saprast, kādēļ un kā notiek cilvēka un dabas mijiedarbošanās. Uz šiem jautājumiem atbildes meklēsim dabas izziņas un radošajās nodarbībās, dodoties pārgājienos, lai apgūtu daudz jauna par Latvijā mītošajām augu un dzīvnieku sugām, izprastu savas rīcības ietekmi uz bioloģisko daudzveidību un gūtu iedvesmu biežāk doties dabā,” teic pārvaldes Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Anda Andrušaite.    

Nodarbības notiks darba dienās telpās un brīvā dabā ar dabas izzināšanai un pētīšanai paredzētu aprīkojumu, darba lapām un dažādām vides izziņas spēlēm. Nodarbībām jāpiesakās savlaicīgi, vēlams vismaz trīs dienas iepriekš, vietnē https://www.tiekamiesdaba.lv/lv/nodarbibas vai  zvanot pa tālruni 26433668.

Grupas maksimālais dalībnieku skaits ir 25 cilvēki. Iepriekš vienojoties, tiek piedāvātas arī izbraukuma nodarbības un lekcijas Vidzemes reģionā, piemēram, skolās un neformālās izglītības centros, kā arī bibliotēkās.

Gaujas Nacionālais parks dibināts 1973. gadā, lai aizsargātu Gaujas senlejas krāšņāko posmu no Valmieras līdz Murjāņiem, ar tai raksturīgo bioloģisko daudzveidību, reljefa formu dažādību, avotiem, smilšakmens atsegumiem, gleznainām ainavām un savdabīgiem kultūrvēstures pieminekļiem. Pārvalde jau piekto gadu organizē Ceļotāju dienu, lai popularizētu nacionālo parku kā pilnvērtīgu tūrisma galamērķi un veicinātu ilgtspējīgu dabas tūrismu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.10.2025 - 01.11.2025 Spoku vakars Zentenē: Raganu medības Tukuma TIC
Spēles, gardumi un biedējošas aktivitātes, bet pils pagrabs pārvērtīsies par šausmu stāstu un moku rīku valdnieku, atmosfēru papildinās | Skatīt vairāk
Latvija
LĪDZ -100EUR ATLAIDE VASARA'26 ✈️ Coral Travel Latvia
Līdz 17.11. rezervē brīvdienas no VASARAS KOLEKCIJA 26' - Īpaši atlasītas ceļotāju iemīļotas viesnīcas, kvalitātes un cenas atbilstība. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.10.2025 - 01.11.2025 Iespēja izpausties radošajās darbnīcās Bauskas TIC
Iepazīsti Bauskas novadu caur pīrāgu un maizes cepšanu, caur keramiku, trauku rotāšanu un apdrukas darbnīcu, , caur kosmētiku, svecēm un rotaslietām. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.90598106sec.