Turaidas muzejrezervāts: oktobris – Krišjāņa Barona mēnesis

Turaidas muzejrezervāts kopā ar Siguldas novada pašvaldību, Ziedoņa muzeju, Dabas aizsardzības pārvaldi un K. Barona dzimtas mājām “Dainas” 2025. gada oktobrī aicina atzīmēt folklorista, valodnieka, sabiedriskā darbinieka, skolotāja Krišjāņa Barona 190. dzimšanas dienu ar daudzveidīgiem pasākumiem, kuros piedalīties aicināts ikviens.

11. oktobris plkst. 13.00-14.30 Pastaiga Dainu kalnā "Dainu kalna un Induļa Ojāra Rankas skulptūru unikalitāte šodienas acīm". Sarunājas Arta Vārpa, mākslas zinātniece, LNMM Tēlniecības un objektu kolekcijas glabātāja un Ilze Egle, māksliniece, tēlnieka Induļa Ojāra Rankas meita.

18. oktobris plkst.10.00 - 18.00 Krišjāņa Barona pārgājiens ar uzdevumiem sadarbībā ar Ziedoņa muzeju. Maršruts: Sigulda, K. Barona piemineklis-mājas “Dainas”-talka K. Barona takā, kas tek organizēta sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Pārgājiena noslēgums Dainu kalnā kopā ar tradicionālās dziedāšanas grupu “Saucējas” un folkloristēm Aigu Auziņu un Santu Ruģēnu.

31. oktobris plkst.10.00 Rīts ar tautasdziesmu. K. Baronam – 190. Pie K. Barona pieminekļa Siguldā. Ikviens visas dienas garumā tiek aicināts dalīties ar savu mīļāko tautasdziesmu.

Oktobrī skolēniem un citiem interesentiem arī tiks piedāvāta jauna interaktīva programma Dainu kalnā, kur meklējot un risinot uzdevumus, dalībnieki atklās sev dainu pasauli un vairāk iepazīs Induļa Rankas radītās skulptūras Dainu kalnā. Programmas izveidē iesaistījušies Ziedoņa klases pārstāvji sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu.

Krišjānis Barons (1835-1923) plašākai sabiedrībai vislabāk pazīstams ar savu darbu - latviešu tautasdziesmu apkopošana, sistematizēšana un publicēšana krājumā “Latvju dainas”. Tomēr viņa interešu loks un ieguldījums latviešu tautas izglītošanā ir daudz plašāks. Viņš ir bijis skolotājs, valodnieks un tulkotājs . Viens no jaunlatviešu kustības pārstāvjiem, laikraksta “Pēterburgas avīzes” dibinātājs. Viņš ir publicējis sava laika jaunākās zinātniskās atziņas, interesējies par matemātiku, astronomiju, ģeogrāfiju u.c., sagatavojis un izdevis vairākus populāri izglītojošus darbus.

Sava mūža pēdējo vasaru, 1922. gadā, Krišjānis Barons dzīvoja Turaidā “Dainu” mājās

Informācijai : Ieva Malceniece -t.26542116, Jānis Holšteins- par pārgājienu - t. 26357008, https://turaida-muzejs.lv


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.11.2025 - 01.12.2025 KUUP Meistarklase: Kafijas ceļojums garšās Rēzeknes pilsētas TIC
Ienirsti kafijas pasaulē KUUP meistarklasē Rēzeknē – izgaršo, uzzini un piedzīvo kafijas ceļu no pupiņas līdz tasītei. | Skatīt vairāk
Latvija no 7 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.11.2025 - 02.12.2025 Madonā sākas jaunā slēpošanas sezona Madonas TIC
Ziemas galvaspilsētā Madonā sākas jaunā slēpošanas sezona. Aicinām visus izmantot šo laiku un doties uz kādu no slēpošanas vietām! | Skatīt vairāk
Ziemassvētku piedāvājumi Bauskas novadā Bauskas TIC
Vietējie tūrisma uzņēmēji ir sagatavojuši īpašos Ziemassvētku piedāvājumus, kas ļauj izbaudīt svētku burvību pilnā krāšņumā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.11.2025 - 30.11.2025  GORS - pasaules līmeņa akustika Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Ienirsti Latgales sirdī – kur kultūra dzīvo un skan! GORS nav tikai koncertzāle, bet vesela pieredze ar pasaules klases akustiku, gardēžu virtuvi un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.846349sec.