Siguldā atklās Jura Ģērmaņa gleznu izstādi

04.02.2011 plkst. 18:00 interesenti laipni aicināti uz Jura Ģērmaņa gleznu izstādes atklāšanas pasākumu Siguldas pagasta kultūras namā (Zinātnes ielā 7b).

«Juris Ģērmanis ir tiešs savā naivumā un labsirdībā, viņu nav skāris jauno laiku cinisms un merkantīlisms. Māksla viņam savā ziņā ir kā vagars, kurš skubina katru dienu ķerties pie krāsām un otas un gleznot, gleznot... Viņš ir konkrētu mirkļu, situāciju noskaņu gleznotājs, pamatā vienā vai pāris seansos. Ar vieglu stilizāciju, brīvu interpretāciju viņš kā spēlējoties lazē savu glezniecības autoritāšu rubīnus, safīrus un ametistus. Juri Ģērmani interesē arī modeļa (ainavas, portretu) aizkadra dzīve. Klausoties mākslinieka stāstus, nevilšus rodas vēlme rakstīt piezīmes uz gleznas malas. Komentāri ir kā dokumentālā proza, bet glezniecība - lidojums, kas ļauj nojaust par mākslinieka tieksmi idealizēt, romantiski sajūsmināties vai dramatizēt”, tā mākslinieku raksturo mākslas zinātniece, Latvijas mākslinieku savienības muzeja vadītāja Rita Šmagre – Žīgure.

Juris Ģērmanis dzimis Rīgā, 1941. gada 16. jūnijā. Izglītību guvis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Gleznotāja pasniedzēji bija Konrāds Ubāns, Ārijs Skride, Arnolds Griķis, Nikolajs Breikšs. Kopš 1975. gada Juris Ģērmanis ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, bet izstādēs piedalās jau kopš 1967. gada. Personālizstādes bijušas Rīgā, Ogrē, Alūksnē, Tukumā, Cēsīs, Rūjienā, Jūrmalā, Kuldīgā, Ventspilī. Kopējās izstādēs piedalījies Rīgā, Maskavā, Viļņā, Kauņā, Sanktpēterburgā, Polijā, Zviedrijā, Bulgārijā, Somijā.

Jura Ģērmaņa gleznas atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības un vairāku reģionālo muzeju fondos, kā arī neskaitāmās privātkolekcijās Latvijā un ārpus tās — ASV, Austrālijā, Polijā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā.

Izstāde būs atvērta no 04.02. līdz 28.02.2011 darba dienās: no 10:00 – 19:00, sestdienās, svētdienās  no 10:00 – 14:00. Ieeja brīva.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.03.2026 - 31.03.2026 Latgales garšu mēnesis Preiļu novadā Preiļu novada TIC
Martā Latgale kļūst par gardēžu galamērķi, kurā īpaši izceļas Preiļu novads, kas jau tradicionāli svin Latgales garšu mēnesi ar Čedara siera | Skatīt vairāk
Latvija
Tūrisma rallijs "KODS: GULBENE" 23.maijā Gulbenes novada TIC
2026. gada 23. maijā Gulbenes novadā norisināsies tūrisma rallijs “Kods: Gulbene”. Reģistrējies un piedalies! | Skatīt vairāk
Ventspils gotiņas aplikācijā Walk15 Ventspils TIC
Pavasarim tuvojoties, ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izstaigāt vai ar velosipēdu izbraukt plaukstošo Ventspili kopā ar Walk15 aplikāciju. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.03.2026 - 31.03.2026 Latgales garšu mēnesis Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Rija Domus Hotel
,


Siguldas novada TIC
,


Daugavpils TIC
,


Vidzemes Tūrisma asociācija
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.960989sec.