Rīgas bankrotējušo restorānu pulkā vēl viens jaunpienācējs

Tūrisma ziņu portāls ''Travelnews.lv'' pirms neilga laika ziņoja, ka VID darbību un nodokļa sloga dēļ ir aizvērušies seši iecienīti Rīgas restorāni.

Slēgts "Beletage" (Lāčplēša ielā 14), kas viesus priecēja ar franču desertiem, restorāns "Kinfield" (Kr. Barona ielā 66) kuru viesi iecienījuši šarmantās atmosfēras dēļ, kā arī restorāns "Aprika" (Pils laukums 4-3), kas šogad ieguva prestižo balvu «TOP 7 LABĀKIE JAUNIE RESTORĀNI 2019», ko organizēja un apbalvoja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs. Tāpat durvis viesiem vērusi Tējnīca "Materia Tējas un sarunas" (Mūkusalas iela 17), kuri publiskā paziņojumā atklāja, ka "Diemžēl, valsts nodokļu politikas, VID ierēdņu neatsaucības un augstprātības dēļ, arī tējnīca ir spiesta pārtraukt savu darbību". Pa pēdām tējnīcai seko arī  konditoreja "Safie" (Ģertrūdes iela 37), kas darbojās 7 gadus.

Bankrotēja arī populārais Vidusjūras garšu restorāns "Prego" Rīgas Klusajā centrā, Antonijas ielā 6a. Restorāna pamatvērtība bijusi augstas kvalitātes produkti un profesionāla, bet sirsnīga apkalpošana, kas sniedz itāļu dzīves uztverei tik raksturīgo ģimenisko sajūtu.

Diemžēl pēc četru gadu darbības slēgta arī ģimenes brančotava "Spārnos" Rīgā, Tērbatas 28. Restorāna 1.stāvā katru dienu bija pieejams brančs, bet 2.stāvā varēja nobaudīt izsmalcinātus restorāna ēdienus.

Latvijā iecienīti pavāri un restorānu īpašnieki aicina valsts ierēdņus samazināt PVN, jo uzskata, ka šī ir vienīgā iespēja restorāniem izkļūt no pelēkās zonas. 

Šefpavāri un restorānu īpašnieki aktīvi iesaistās savu prasību popularizēšanā un veido īsus video ar lūgumu samazināt PVN. Tomēr valsts ierēdņi sola nodokļu reformas vērtēšanu sākt nākamgad, piebilstot, ka arī šogad valdība tiksies ar nozaru nevalstiskajām organizācijām, lai kopīgi rastu kompleksus risinājumus ēnu ekonomikas mazināšanai. 

Latvijā ir trešais lielākais nodokļu slogs restorānu nozarē Eiropā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Aveņu SPA kūre - viesnīca Ezeri, Siguldā Estravel Latvia
1 nakts 2 personām standarta numurā, brokastis, SPA atpūtas programma | Skatīt vairāk
Latvija no 250 EUR
KONCERTUZVEDUMS  "Es saucu pati - es esmu" Tukuma TIC
Te savīsies dažādu latviešu komponistu sieviešu kora skaņdarbi ar Aspazijas dzeju un literāri muzikālu scenāriju, kura pamatā ir Raiņa un Aspazijas | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.04.2025 - 19.04.2025 Bauskas alus publiskās ekskursijas Bauskas TIC
Aicināti ciemos uz Bauskas alus darītavu, lai ielūkotos tautā iemīļotā Bauskas alus tapšanas procesā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.04.2025 - 23.04.2025 TEĀTRIS | "Kopdzīves ģenerālmēģinajums" Tukuma TIC
Šajā iestudējumā par teātri daudz nerunāsim, kaut gan Viņš ir režisors, Viņa – dramaturģe, un lugā darbojas arī divi aktieri. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.34576988sec.