Septiņas interesantas norvēģu virtuves iezīmes

Lai arī Norvēģija no Latvijas ģeogrāfiski atrodas salīdzinoši netālu, var pamanīt dažas atšķirības abu valstu ēšanas paradumos un nacionālajās virtuvēs. Tas ir galvenokārt saistīts ar valstī pieejamajiem dabas resursiem un ēdienu izejvielām, un tajā pašā laikā arī ar tradīcijām, kas jau ir iesakņojušās.

  1. Ziemeļbriedis ir viens no norvēģu tradicionālajiem Ziemassvētku ēdieniem. Ziemeļbriedi, kas daudzās valstīs tiek uzskatīts par vienu no Ziemassvētku simboliem, Norvēģijā pasniedz svētku pusdienās. Ziemeļbrieža, līdzīgi brieža gaļai, ir lieliska garša, tā ir maiga, ļoti liesa un pildīta ar E vitamīnu un Omega-3 taukskābēm.

  2. Norvēģijā legāli iespējams nobaudīt vaļa gaļu. Norvēģija ir viena no divām valstīm visā pasaulē, kur atļauts medīt vaļus komerciālā nolūkā. Otra valsts ir Īslande. Arī Japānā vaļu medībām ir noteiktas kvotas, taču zinātniskiem nolūkiem.

  3. "Grandiosa" saldētā pica pretendē uz neoficiāla norvēģu nacionālā ēdiena titulu. Globalizācija ir atstājusi savu ietekmi, un nu norvēģi ļoti bieži ēd šo picu, kā arī citus ārzemju izcelsmes ēdienus – hotdogus, tako, Wok un citus. Vietējie veikali piedāvā visu nepieciešamo šo ēdienu pagatavošanai.

  4. Norvēģijā ir pierasts dzert krāna ūdeni. Šajā zemē krāna ūdens parasti ir ļoti tīrs, tādēļ ikdienā to var lietot uzturā nefiltrētu vai neuzvārītu. Krāna ūdeni lieto ne tikai mājās, bet arī restorānos, un kāpēc gan ne – tas ir veselīgi, videi draudzīgi un lēti!

  5. Norvēģi uzturā lieto ļoti daudz zivju. Resursu pieejamības dēļ zivis tiek ēstas bieži un dažādā izpildījumā – ceptas un vārītas, zupās, pankūkās, pudiņos, kotletēs un citos veidos. Interesants Norvēģijas nacionālais zivju ēdiens ir Lutefisk – mencas galerts, kas pagatavots, zivi izmērcējot sārmos, kas kā sastāvdaļa tiek izmantota arī darinot ziepes.

  6. Ļoti iecienīts ir brūnais siers jeb Brunost. To gatavo, vārot piena, krējuma un sūkalu maisījumu, līdz no piena cukura rodas karamele, kas piešķir sieram raksturīgo brūno krāsu un saldu garšu. Šo sieru ēd uz maizes, nereti klāt kā piedevu izmantojot arī ievārījumu.

  7. Daudzi pēc maltītes iemalko tradicionālo dzērienu Akvavit. Tas ir aptuveni 40% stiprs dzēriens, kas parasti tiek destilēts no kartupeļu brāgas, un ir neatņemama Norvēģijas dzeršanas kultūras sastāvdaļa.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Rezervē vietas skolēnu rudens brīvlaikā! 1Travel
Vēl ir laiks iegādāties atpūtas paketes par labām cenām! Sazinieties ar mums, un mēs piemeklēsim labāko piedāvājumu tieši jums. | Skatīt vairāk
Groziņu vakars ar UFO un draugiem Valmieras novada Tūrisma pārvalde
11.oktobrī plkst.20.00 Kocēnu Kultūras namā groziņu vakars ar UFO un draugiem, DJ Japāni. | Skatīt vairāk
20 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.52499986sec.