Valsts svētkos LIDO piedāvās plašu tautisku dziesmu un deju programmu

Atzīmējot Latvijas 97. dzimšanas dienu, novembrī LIDO Atpūtas centrā (Krasta ielā 76) norisināsies plaša svētku programma latviskās un patriotiskās noskaņās. Svētkos būs iespēja vērot tautiskus deju un mūzikas priekšnesumus, kā arī izmēģināt roku sarkanbaltsarkanu svecīšu liešanā.

"Vienmēr esam lepojušies ar to, ka esam uzņēmums, kas savu darbību attīstījis, balstoties uz latviskām vērtībām. Novembris mums tāpat kā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir īpašs mēnesis, un LIDO tas nav iedomājams bez patriotiskas svētku programmas, kas uzsver mūsu tautas bagātību. Arī šogad esam īpaši piedomājuši pie tā, lai papildus tradīcijām bagātai maltītei saviem viesiem sniegtu arī patriotisku un priecīgu svētku noskaņu un skaistas emocijas," stāsta Rita Auziņa, AS LIDO Valdes priekšsēdētāja.

18. novembrī Latvijas 97. dzimšanas dienai par godu LIDO Atpūtas centrā valdīs īpaši patriotiska gaisotne. Uz pirmā stāva skatuves plkst. 15.00, 16.00 un 17.00 uzstāsies "zelta koklētājas" Egija Laura Preise un Rozīte Katrīna Spīča. Pusstundu garos koncertos mūziķes ļaus baudīt etnogrāfiskās kokles skaņas, izspēlējot latviešu tautasdziesmu melodijas un to variācijas.

Savukārt pie centrālās ieejas pūtēju orķestra priekšnesumi mīsies ar tautas dejām. Plkst. 16.30, 17.30 un 18.30 uzstāsies tautas deju ansamblis "Zīle" no Ķekavas, kas svētkos priecēs ar latviešu tautas deju klasiku. Pēc katra priekšnesuma plkst. 17.00, 18.00 un 19.00 muzicēs Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, kas izpildīs patriotiskas un tautā mīlētas latviešu melodijas.

Svētku vakarā LIDO Atpūtas centra alus pagrabiņā no plkst. 18.30 muzicēs populārais kurzemnieku ansamblis "Rumbas kvartets". Mūziķi no Kurzemes pērles Kuldīgas spēlē dzīvo mūziku, neizmantojot pastiprinošas iekārtas – tā, kā muzicēja pagājušā gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados. Programmā izskanēs iemīļotas galda dziesmas un ziņģes, kas ikvienu mudinās dziedāt līdzi un ļauties īsteni latviskam deju vakaram.

18. novembrī no plkst. 17.00 līdz 20.00 LIDO Atpūtas centrā norisināsies sveču liešanas darbnīca, kurā ikvienam būs iespēja par simbolisku samaksu izgatavot savu svecīti ar sarkanbaltsarkaniem motīviem. Būs iespējams radīt gan dažādu formu svecītes iekštelpām, gan arī pašiem savu āra sveci, ko aizdegt par godu svētkiem vai uzdāvināt kādam tuvam cilvēkam kā dāvanu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Brīnumainais mežs uz VIZIUM terases Ventspils TIC
Arī šogad svētkos Ventspils zinātnes centra VIZIUM terase pārtaps par Brīnumaino mežu, radot īpašu noskaņu, kur ikviens varēs rast Ziemassvētku | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.12.2025 - 21.12.2025 "Brīnumu laiks" Šlokenbekā Tukuma TIC
Tirdziņš norisināsies ziemīgā noskaņā un piedāvās koncertu, aktivitātes un svētku gaisotni. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.12.2025 - 21.12.2025 Ceturtā Advente Tukuma novadā Tukuma TIC
Šajā nedēļā novads pārvērtīsies par īstu Ziemassvētku brīnumzemi – te skanēs mūzika, virmos svētku garšu smaržas, notiks radoši darbi un | Skatīt vairāk
ZELTA MIKROFONS VENTSPILĪ Ventspils TIC
2026.gada 28.februārī OC “Ventspils” norisināsies krāšņa un svinīga Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta mikrofons” 30 gadu jubilejas | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.76839304sec.