«British Airways» darbinieki streiko, kompānija piesaista «Qatar Airways» personālu

Lielbritānijas lidsabiedrības "British Airways" darbinieki paziņojuši par streiku, kas norisinās jau no 1.jūlija un ilgs 16 dienas - līdz 17.jūlijam. Kā galvenais streikošanas iemesls tiek minēts lidsabiedrības mēģinājumi sodīt iepriekš streikojošos darbiniekus, tiem atņemot daļu sociālo garantiju. Iepriekšējie streiki norisinājās dēļ nespējas starp arodbiedrībām un lidsabiedrības vadību panākt vienošanos par atalgojuma līmeņiem darbiniekiem.

Savukārt, lai lidsabiedrības pasažieri neciestu no darbinieku streika, pati "British Airways" sākusi izmantot gan lidmašīnas, gan arī darbiniekus no Kataras lidsabiedrības - "Qatar Airways", kas šobrīd cieš no politiskajiem konfliktiem Katarā un lidojumu atcelšanas.

Kopumā Lielbritānijas lidsabiedrība šobrīd izmantojot deviņas "Qatar Airways" A-320 lidmašīnas, kuras dodas britu īsa-attāluma maršrutos. Tas ļauj "British Airways" operēt ar teju visiem iepriekš paredzētajiem lidojumiem, kas bija paredzēti streika laikā.

Iepriekš "British Airways" ziņoja, ka maksimāli centīsies turpināt visus savus esošos un paredzētos lidojumus streika laikā. Tomēr visiem klientiem, kuriem ir veiktas kādas izmaiņas viņu lidojumu grafikos, tas jau ticis paziņots.

Kataras lidsabiedrība, kura pati piedāvājusi palīdzību britu lidsabiedrībai, ir daļa no "British Airways" īpašniekiem, jo tai pieder 20% akcijas britu lidsabiedrības mātes kompānijas "IAG". Politisko nesaskaņu dēļ Tuvajos Austrumos, Kataras lidsabiedrība bijusi spiesta pārtraukt dažus lidojumus un "turēt lidmašīnas" lidostās.

Iepriekšējo streiku dēļ, briti aizņēmušies lidaparātus no "Titan Airways", "Thomson Airways" un arī spāņu "Vueling".

Jau vēstījām par to, ka apkārtējās valstis izolē Kataras gaisa telpu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Tenerife - skolas brīvlaikā. 07.-14.03. Estravel Latvia - A/S Estravel Group filiāle
Vietu skaits ierobežots! Rezervējiet laikus un pavadiet lieliskas ģimenes brīvdienas Kanāriju salās! | Skatīt vairāk
no 1155 EUR
Paula Sukatnieka mājas “Apsītes”  Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Latvijas vīnogu tēvs – Pauls Sukatnieks – meistars, kas spēja pakļaut vīnogu, dienvidu saules mīluli. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.02.2026 - 14.02.2026 Saules pilna atpūta par super cenu Latvia Tours
Izmanto unikālu iespēju ceļot uz saulaino Turciju par īpaši izdevīgām cenām – siltums, izcils serviss un neaizmirstama atpūta jau no 373 EUR! | Skatīt vairāk
no 373.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.02.2026 - 08.02.2026 Latvijas U18, U20, U23 čempionāts telpās Valmieras novada Tūrisma pārvalde
7.–8. februārī Jāņa Daliņa stadionā Latvijas U18, U20, U23 čempionāts telpās. Plašāk: athletics.lv. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.21954393sec.