Autors: Artis Spertāls
Avots: BalticTravelnews.com/Smartertravel.com
Lidošana, noteikti, ir stresa pilnāka ceļošana nekā, piemēram, iekāpt savā mašīnā vai tramvajā... Tieši tāpēc arī ik pa laikam, lidojot, sanāk aizmirst savas mantas, tās nozaudēt vai arī vienkārši - piedzīvot to, ka lidsabiedrība mūsu mantas nozaudē.
Protams, jo lielāka lidosta un lielāks cilvēku skaits tajā apgrozās, jo biežāk mantas tiek pazaudētas - kā piemēram, Hītrovas lidostā Londonā ik gadu tiek pazaudētas aptuveni 27 tūkstoši mantu (74 mantas ik dienu). Šāda iemesla dēļ lielākajās lidostās pat izveidoti pazaudēto mantu biroji - kuros vari mēģināt atrast sevis nozaudētās mantas.
Reklāma
Tomēr kur paliek mantas, kuras ir pazaudētas un kurām nepiesakās īpašnieks?
Vispirms sāksim ar to, ka tās noteikti nav 74 mantas Hītrovas lidostā katru dienu - statistika norāda, ka aptuveni 80% no pazaudētajām mantām 48 stundu laikā nonāk pie to īpašniekiem. Savukārt vēl 10% - nedēļas laikā. Savukārt atlikušos 10% - te nu katrai lidostai ir sava politika. Ir lidostas, kas iznīcina pazaudētās mantas, kurām neviens nepiesakās, taču ir lidostas, kas veic mantu izsoli un iegūtos naudus, parasti, ziedo labdarībai.
Reizēm steigā kaut kur skrienot, gadās kaut ko aizmirst vai nozaudēt. Tā kā savas lietas gadās nozaudēt ne vienam vien cilvēkam, tad Lielbritānijas lidostas katru gadu veido sarakstu, kurā uzskaitīts, ko cilvēki lidostās azmirst visbiežāk.
Kaut gan ierasts, ka ceļotāji aizmirst apģērba gabalus, planšetdatorus, brilles, saulesbrilles, cepures, pases un atslēgas, lidostās ir atrastas arī dīvainākas lietas. Tieši Hītrovas lidostā iratrasta arī viagras tablete aploksnē, makšķere, kāzu kleita un pudele svētā ūdens.
Savukārt Londonas lidostā visbiežāk tiek atstātas dizaineru un smalku zīmolu drēbes. Piemēram, atrasti apģērbi gan no tādiem zīmoliem kā Dior un Prada. Taču kāds ceļotājs Londonas lidostā ir atstājis savu pildspalvu ar Swarovski kristāliem.
Gana bieži lidostās arī tiek atstāts alkohols - viskijs, vīns un degvīns. Tas tiek skaidrots ar to, ka cilvēki iegādājas dzērienus "Duty free" veikalā, taču drīz vien aizmirst par "papildu" maisiņu.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.