Autors: Artis Spertāls
Avots: BalticTravelnews.com/www.iflscience.com/
Esam jau vēstījuši, ka 2018.gads būs visai ievērojams pasaules kosmosa industrijai - jo šogad paredzēti daudzi dažādi interesanti projekti. Piemēram, Ķīna plāno uz Marsa audzēt kartupeļus, kosmosā dosies vairākas privātās kompānijas - un arī valstis, kas iepriekš neko tādu nav darījušas. Tāpēc piedāvājam iepazīties ar pāris interesantākajām 2018.gadā paredzētajām kosmosa misijām.
Janvāris
Reklāma
Šonedēļ jau piedzīvojām SpaceX raķetes pacelšanos, līdzi kosmosā aizvedot arī vienu no ASV militārajiem satelītiem. SpaceX ir privāts projekts, kas pieder Elonam Muskam - jā, tam pašam, kam pieder arī Tesla autokompānija. Vēl kādā lidojumā drīzumā SpaceX plāno aplidot Marsu ar vienu no Teslas mašīnām tajā iekšā.
Iespējams janvārī pasaule pieredzēs arī "Electron" raķetes startu no Jaunzēlandes. Raķeti izstrādā kompānija "Rocket Lab", kas sevi pozicionē kā lēto cenu kosmosa lidsabiedrība.
Februāris
Krievija plāno trīs stundu lidojumā sasniegt Starptautisko Kosmosa Staciju - trīs stundas būtu divas reizes ātrāk nekā iepriekšējie ātrākie lidojumi uz SKS.
Marts
Indija plāno sūtīt savu otro misiju uz Mēnesi.
Maijs
Tiks palaista misija uz Marsu - "InSight". Uz "sarkanās" planētas misija nosēdīsies novembrī un paredzēts, ka misija pētīs planētas seismoloģiju.
Jūnijs
Japānas komosa kuģis "Hayabusa-2" sasniegs asteorīdu "Ryugu", ar kuru paredzēts līdz 2020.gadam atgādāt uz Zemi astroroīda piemērus.
Jūlijs
NASA misija "Parker Solar Probe" tiks palaista kosmosā, lai dotos tuvāk Saulei nekā jebkurš iepriekšējais kosmosa kuģis. Tas arī būs ātrākais gaisa kuģis, kas jebkad palaists kosmosā.
Augusts
Boeing sāks testus ar savu pirmo kosmosa kuģi "Starliner CST-100", ar kuru paredzēts kosmosā sūtīt cilvēkus jau šī gada novembrī.
SpaceX kosmosā sūtīs pirmos cilvēkus no ASV teritorijas kopš 2011.gada. Tas būs testa lidojums misijai "Crew Dragon".
Oktobris
Komosā dosies Eiropas un Japānas kopprojekts "BepiColombo", kam plānots doties uz Merkūru. Paredzēts, ka kosmosa kuģis veiks divas orbītas 2025.gadā.
Šīs ir tikai misijas par kurām zināms, ka tās tiks veiktas - visdrīzāk norādītajos mēnešos. Piemēram, Ķīnas misija uz Mēnesi nav 100% skaidra - tā paziņojusi, ka plāno to veikt, taču neko konkrētāku un tāpēc nav iekļauta šajā sarakstā.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.