Lai mazinātu bailes no lidošanas, arvien biežāk lidostās sastopami terapijas suņi

Aviācijas nozarei izplešoties un lidojumiem kļūstot arvien pieejamākiem, arvien vairāk par labu lidošanai nosliecas arī cilvēki, kas iepriekš nav lidojuši vai arī kuriem lidošana sagādā bailes. Tas, savukārt, nereti rada problēmas lidostās un pašās lidmašīnās, jo šādi pasažieri nereti baidās kāpt iekšā lidmašīnā, ir manāmi satraukti un satrauc arī apkārtējos.

Lai risinātu šo problēmu, lidostām un lidsabiedrībām ir dažādas pieejas - dažas lidsabiedrības bailīgākajiem pasažieriem palīdz pašas, nodrošinot stjuarta eskortu un uzmundrinošu sarunu. Nereti šādiem pasažieriem blakus tiek nosēdināts kāds pieredzējis ceļotājs, kuram tiek palūgts uzmundrināt un visu lidojuma laiku sarunāties ar bailīgo lidotāju.

Tomēr arvien biežāk lidostas arī iet citu ceļu un domā "out of the box" risinājumus. Viens no šādiem risinājumiem ir terapijas suņi lidostās, kuru mērķis ir uzmundrināt pasažierus. Šajā gadījumā runa nav tikai par pasažieriem, kam ir bail lidot, bet gan arī vienkārši ir stresa situācijā vai apbēdināti.

Viena no šādām lidostām ir Halifaksas lidosta Kanādā.

"Cilvēki ceļo dažādu iemeslu dēļ. Daži dodas uz stresa pilnām darba sarunām, citi meklē darbu un dodas uz intervijām. Daži ceļo pirmo reizi vai vienkārši baidās lidot. Kādam varbūt ir jāsteidzas pie kāda tuvinieka, kas ir slimnīcā vai pat aizgājis viņsaulē. Dzīvnieki palīdz šos cilvēkus nomierināt un iepriecināt. Mēs zinām, ka šie suņi nav ne mazākajā mērā agresīvi un viņu klātbūtne cilvēkiem palīdz," sacīja lidostas pārstāve.

Arī citās Ziemeļamerikas lidostās šādās programmas kļūst arvien populārākas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.02.2026 - 14.02.2026 Pop-up restorāns Mujānos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
14. februārī Mujānu biedrības namā pop-up restorāns ar šefpavāri Valēriju Čudovu – mīlestība sirdī un ēdienā. Rezervāciju veikšana pa tālr. | Skatīt vairāk
no 55 EUR
Sventes ezers Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Sventes ezers ir Latvijas 10 dziļāko ezeru skaitā. Tas ir līčains un izcili ainavisks ezers, kas ietilpst Augšzemes aizsargājamo ainavu apvidū. | Skatīt vairāk
Luknas ezers Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Luknas ezers ir iecienīta makšķerēšanas, putnu vērošanas un aktīvās atpūtas vieta. | Skatīt vairāk
Pazemināts testesterons? Republikas laukuma klīnika
Pētījumi rāda, ka testosterona līmenis dabiski samazinās ar vecumu – aptuveni par 1% gadā pēc 30 gadu vecuma. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.35302496sec.