Jaunākā lidosta pasaulē izskatīsies kā svešzemju kosmosa kuģis

Jaunā lidosta Pekinā, ko plānots atvērt 2019. gada jūnijā, pavisam noteikti kļūs par pasaulē lielāko lidostu.

Talantīgie un visā pasaulē pazīstamie Zahas Hadidas arhitektu biroja darbinieki izstrādājuši varenu dizainu, kas daudziem asociējas ar filmās redzētiem citu planētu pārstāvju kosmosa kuģiem. Arhitektu birojs ar šo lidostas dizainu vēlējies izcelt Ķīnas dabas harmoniju un līdzsvaru, bet tās krāsas un materiāli izpaužas kā Ķīnas tradicionālās kultūras vizuālā valoda.

Darbus pie lidostas celtniecības uzsāka jau 2014. gadā, tomēr ir skaidri zināmi Pekinas jaunās lidostas apjomi un nākotnes plāni.

Lidostā iecerēti septiņi skrejceļi un lidostas kapacitāte līdz 2025. gadam paredzēta 75 miljoni pasažieru gadā (ar šādu statistiku jaunā lidosta ierindotos 8.vietā pasaulē, atpaliekot no tādām lidostām kā Atlantas lidosta (100 miljoni pasažieru gadā), Pekinas šī brīža lidosta (94 miljoni), Dubaijas starptautiskā lidosta (83 miljoni) un citām). Tomēr, kā maksimālā lidostas kapacitāte tiekot minēta 120-200 miljoni pasažieri gadā.

Uz jauno lidostu pārvāksies tādas Ķīnas lidsabiedrības kā China Southern Airlines, China Eastern Airlines un Xiamen Airlines, kamēr Air China, un citi Star Alliance zīmolā ietilpstošie pārvadātāji paliks esošajā Pekinas lidostā.

Lidostu ar Pekinas centru, kas atrodas 46 kilometru attālumā, savienos ātrvilcienu līnija. Lidostas celtniecība izmaksās aptuveni 12 miljardus eiro.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Daugavas vārti TAKA
“Daugavas vārti” ir savdabīgs Daugavas senlejas sašaurinājums lejpus Slutišķu sādžas. | Skatīt vairāk
 Dabas parks “Daugavas loki” TAKA
Dabas parks “Daugavas loki” izveidots, lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas, kultūrvēstures vērtības un maz pārveidotās savdabīgās | Skatīt vairāk
Jaunsventes muižas parks TAKA
Jaunsventes parks veidots 19. gadsimta beigās. Parka platība 5,22 ha un tajā aug 27 dažādas koku sugas, interesantākās no kurām ir Akmens (Ērmaņa) | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.46389604sec.