Etiopijā un Kolumbijā avarē lidmašīnas

Aizvadītā nedēļas nogale bijusi visai traģiska aviācijas nozarē. Kolumbijas vidienē 2019. gada 9. martā lidmašīnas avārijā bojā gājuši 14 cilvēki, bet 10. martā avarējusi aviokompānijas "Ethiopian Airlines" lidmašīna "Boeing 737", kurā bojā gājuši visi 157 cilvēki,  kas atradušies lidmašīnā.

Kolumbijā avarējusī lidmašīna "Douglas DC-3" bija ceļā no Sanhosē del Gvavjares uz Viljavisensio, kad nogāzās pavisam netālu no galamērķa. Avarējušais lidaparāts piederējis kompānijai "Laser".

Savukārt lielā traģēdija Etiopijā atņēmusi dzīvību 32 valstu pilsoņiem, kuru starpā bijuši arī  ANO darbinieki. Lidmašīna nogāzās sešas minūtes pēc pacelšanās gaisā no lidostas Etiopijas galvaspilsētā Adisabebā - aptuveni 60 kilometrus uz dienvidaustrumiem no galvaspilsētas. Lidmašīna bija ceļā uz Kenijas galvaspilsētu Nairobi. Etiopijas valstij piederošā "Ethiopian Airlines" tiek uzskatīta par labāk pārvaldīto aviokompāniju Āfrikā.

Diemžēl šis nav pirmais gadījums, kad avarē "Boeing 737 MAX 8" lidmašīnas modelis. Arī 2018.gada oktobrī, kad Indonēzijā, neilgi pēc pacelšanās, jūrā iegāzās lidsabiedrības "Lion Air" lidmašīna ar 189 cilvēkiem uz klāja, avarēja tieši šis pats - "Boeing 737 MAX 8" lidmašīnas modelis. Civilās aviācijas datubāzē "Planespotters" publiskotā informācija apstiprina, ka lidmašīna, kas avarēja, bijusi jauna un piegādāta lidsabiedrībai "Ethiopian Airlines" 2018. gada novembra vidū. Ethiopian Airlines" uz laiku pārtrauc izmantot visas lidsabiedrības rīcībā esošās "Boeing 737 MAX 8" lidmašīnas. 

Šobrīd aviokompānijas visā pasaulē izmanto vairāk nekā 300 "Boeing 737-MAX" lidmašīnas.

Ķīna un Indonēzija 11. martā devusi rīkojumu šo valstu aviokompānijām pārtraukt komerciālos lidojumus ar "Boeing 737 MAX 8" lidmašīnām, ņemot vērā pēdējā laikā notikušās Etiopijas aviokompānijas "Ethiopian Airlines" un Indonēzijas aviokompānijas "Lion Air" šī modeļa lidmašīnu katastrofas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Siguldas svētki Siguldas novada TIC
Svētki ir lieliska iespēja noskaņoties vasarai, iepazīstot labākos svinēšanas stāstus varenā kopā būšanā - mūzikā un garšās. | Skatīt vairāk
Akmeņupes dabas taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Akmeņupes dabas taka izveidota Dvietes upes labā krasta pietekas – Akmeņupes ielejā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.03.2026 - 01.04.2026 Šokolādes zaķu darbnīca Liepājas reģiona TIB
1. un 2. aprīlī Hoijeres kundzes viesu nams, aicina uz “Šokolādes zaķu darbnīcām”, kuru laikā tiks veidoti šokolādes Lieldienu zaķi. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.23767805sec.