Elektrisko lidmašīnu komerciālās lidošanas ēra 10.12.2019 ir sākusies Kanādā (video)

Kanādā 10.12.2019 ir startējis pirmais komerciālais lidojums ar elektriskās piedziņas lidmašīnu DHC-2 Beaver, ko organizēja firma Harbour Air Seaplanes. Tā plāno 2022.gada iesaistīt e-lidmašīnas vairākos lidojumu maršrutos. Testa e-lidmašīna pie Vankuveras startēja uz ūdens ar 6 pasažieriem un nolidoja goda apli, taču e-lidmašīna normālos apstākļos var nolidot 160 km.

Firma no Sietlas attīstīja elektromotoru, kuru iebūvēja 62 gadus vecā lidmašīnā. Pašlaik tiek pārbūvētas 40 lidmašīnas, kuras turpmāk lidos ar elektromotoriem. E-lidmašīnas apkopē ir vienkāršākas un ekonomiskākas. Lidojums ar elektrību ir arī lētāks nekā ar aviācijas degvielu. Firma ''Harbour Air'' gadā transportē 500 000 pasažieru īsās distancēs gar Kanādas Klusā okeāna piekrasti.

Pēc Eiropas Savienības datiem lidmašīnas gaisā uz vienu pasažieri atstāj 285 gramus CO2 izmešu uz vienu nolidoto kilometru, bet kopumā gaisa satiksme ir atbildīga par pasaules 2% CO2 izmešu bilancē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Labākais Muzikālais bingo atgriežas! Baltic Beach Hotel & SPA
Piedzīvo muzikālo bingo Baltic Beach Hotel & SPA! Dziedi līdzi, laimē vērtīgas balvas un pēc tam dejo zelta hitos līdz 02:00! | Skatīt vairāk
no 25 EUR
Egļukalna meža taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Dienvidlatgales reģionā atklāts jauns pastaigu maršruts “Egļukalna meža taka”. | Skatīt vairāk
Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Dabas liegums “Pilskalnes Siguldiņa” (59,3 ha) atrodas krāšņā ielejā, ko izgrauzuši ledāju kušanas ūdeņi. | Skatīt vairāk
Santome un Prinsipi - tropu paradīze Estravel Latvia
16.10. - 24.10. // no Rīgas, AR EKSKURSIJĀM, pilna pansija // Skolas Rudens brīvlaikā | Skatīt vairāk
no 3399 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41198587sec.