Optimizē testēšanas procesu lidostā «Rīga»; aicina pasažierus rūpīgi sagatavoties lidojumam

Stājoties spēkā jaunajai ceļošanas kārtībai, kas ļauj pasažieriem pēc ieceļošanas nodotā Covid-19 testa rezultātu sagaidīt mājās, lidosta “Rīga” sadarbībā ar E.Gulbja laboratoriju ir optimizējusi testu nodošanas procesu, piedāvājot tiem pasažieriem, kam ir šāds pienākums, iespēju pirms robežkontroles nodot PĶR (PCR) siekalu testu, rezultātus sagaidot pašizolācijas vietā.

Jaunā ceļošanas kārtība, kas stājās spēkā 16.jūnijā, gan sniedz atvieglojumus vakcinētiem un pārslimojušiem ceļotājiem, gan arī paredz, ka tie pasažieri, kuriem ir pienākums pēc ieceļošanas Latvijā nodot atkārtotu Covid-19 testu, testa rezultātu var sagaidīt mājās vai uzturēšanās vietā, ievērojot pašizolāciju.

Līdz ar to lidostai ir radusies iespēja optimizēt testēšanas procesu, izveidojot “zaļo koridoru” vakcinētiem un pārslimojušiem ceļotājiem, savukārt pārējiem pasažieriem sadarbībā ar E.Gulbja laboratoriju piedāvājot iespēju pirms robežkontroles nodot Covid-19 PĶR (PCR) siekalu testu. Tādejādi testu nodošanas process lidostā ir kļuvis raitāks.

Tomēr brīžos, kad vienlaikus ielido vairāki reisi ar lielu pasažieru skaitu, jārēķinās ar papildus gaidīšanas laiku uz iespēju nodot testu. Lai paātrinātu procesu, lidosta aicina pasažierus jau iepriekš reģistrēties testam un veikt apmaksu E.Gulbja laboratorijas mājas lapā.

Tāpat lidosta aicina pasažierus rūpīgi sekot lidostā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem – nēsāt masku un gaidīšanas laikā ievērot distanci. Lai palīdzētu pasažieriem, testēšanas zonā ir izvietotas norobežojošās lentas un drošas distances grīdas uzlīmes.

Plašāku informāciju par to, kādi ceļotāji ir atbrīvoti no pienākuma veikt atkārtotu testu lidostā un ar kādiem dokumentiem jāapliecina vakcinācijas vai pārslimošanas fakts, var uzzināt lidostas mājas lapā sadaļā Covid-19: BUJ.

Savukārt izceļojošos pasažierus lidosta aicina jau pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar prasībām un ierobežojumiem galamērķa valstī, kā arī tranzīta valstīs, ja paredzēts lidojums ar pārsēšanos. Lidosta atgādina, ka, trūkstot kādam no dokumentiem – derīgam testa rezultātam, apliecinājumam par vakcināciju u.c. – lidojums pasažierim var tikt atteiks.

Tāpat lidosta aicina pasažierus ierasties uz lidojumu savlaicīgi – vismaz divas stundas iepriekš, jo saistībā ar valstu izvirzītajām epidemioloģiskajām prasībām dokumentu pārbaudes lidostā šobrīd aizņem ilgāku laiku nekā ierasts. Lai dokumentu pārbaudes process noritētu raitāk, lidosta iesaka pasažieriem visus ceļošanai nepieciešamos dokumentus apkopot vienuviet papīra vai elektroniskā formātā, un jau savlaicīgi sagatavot uzrādīšanai.

Jau vēstīts, ka, palielinoties vakcinācijas aptverei un samazinoties saslimstības rādītājiem Latvijā un citviet, apkalpoto pasažieru skaits lidostā “Rīga” pakāpeniski pieaug. Tāpat  aizvien plašāks kļūst arī maršrutu tīkls - šonedēļ no Rīgas iespējams doties uz vairāk nekā 70 galamērķiem un lidojumus piedāvā 11 aviokompānijas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.11.2025 - 28.11.2025 LVM arborētuma Kalsnava izstāde "Tuvplāns" Madonas TIC
Kokaugu dažādība, to augļu, sēklu un krāsu detaļas, atklāj un iedvesmo dabas materiālu plašajam pielietojumam.Izstāde ir par iespēju uz detaļām | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.11.2025 - 27.11.2025 BDN: "Rūpniecība Neatkarības laikā" Rēzeknes pilsētas TIC
Izstāde “Ražots Latvijā” atklāj Latvijas rūpniecības un amatniecības sasniegumus Brīvvalsts laikā. | Skatīt vairāk
Iekštelpu aktivitātes Jēkabpilī un novadā Jēkabpils novada TIC
Ko darīt Jēkabpilī un novadā, kad laikapstākļi aiz loga nelutina? Dodies uz muzejiem, pilīm, kartingu vai ledus halli, izstādēm, pasākumiem. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.11.2025 - 29.11.2025 Pirmās adventes koncertstāsts Bauskas TIC
Krāšņs mūzikā un dziesmās ietērpts smaržīgu ziedu stāsts. Skaņa. Gaisma. Sveces un lustras. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.29711008sec.