Uzlaboti pasākumi Rīgas lidostas aizsardzībai pret nedetektējamiem droniem

Valsts aģentūras “Civilās aviācijas aģentūra”, VAS “Latvijas gaisa satiksme”, Satiksmes ministrijas, Valsts policijas, drošības dienestu un RIX Rīgas lidostas pārstāvji 2025. gada 22. janvārī noteica turpmākos darbības virzienus un veicamos pasākumus, lai novērstu nedektējamu dronu incidentu iespējas Rīgas lidostā.

Jau šobrīd iesaistītās puses ir stiprinājušas dronu detektācijas un dienestu reaģēšanas iespējas, uzlabojot civilās aviācijas drošuma līmeni.

Sanāksmes dalībnieki, analizējot incidentu, vienojās par diviem galvenajiem darba virzieniem, lai nākotnē novērstu un mazinātu riskus gaisa satiksmes drošībai un lidostas darbībai. Pirmkārt, tiks definētas konkrētas tieši lidostas vajadzībām vispiemērotākās jaunākās tehnoloģiskās iekārtas pēc iespējas plašāka ražotāju loka dronu detektēšanai.

Otrkārt, tiks īstenoti pasākumi reaģēšanas spēju pilnveidošanai, kompetenču un pilnvaru noteikšanai, tostarp Valsts policijas Rīgas lidostas iecirkņa reaģēšanas spēju un tehniskā aprīkojuma stiprināšanai.

“Ātra komunikācija, reaģēšanas iespējas ar visu to aprīkojumu, kas ir valstī pieejams, saziņas algoritmu pārskatīšana un papildināšana līdzīgiem gadījumiem ir galvenie visu iesaistīto pušu secinājumi. Mums ir kopīgi jāstiprina mūsu gatavība un reaģēšanas spējas nākotnē,” pēc sanāksmes uzsver Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.
Kopš 2022. gada Rīgas lidosta sadarbībā ar atbildīgajām valsts institūcijām un atbilstoši to rekomendācijām ir stiprinājusi kritiskās infrastruktūras aizsardzību, kopā ar valsts dienestiem ir testētas lidlaukā izmantojamas dronu pretdarbības iekārtas un to ietekme uz gaisa satiksmi. 2024. gada rudenī Rīgas lidosta ir saņēmusi iepirkumā iegādātos dronus, ko plānots izmantot lidlauka patrulēšanā, nesankcionētu dronu identificēšanai un pretdarbībai tiem, un apmācījusi darbiniekus – dronu pilotus. Pašlaik sadarbībā ar Latvijas gaisa satiksmi norit darbs pie esošo lidlauka un lidojumu procedūru izmaiņām un jaunu procedūru izstrādes, lai droši integrētu patrulēšanas dronu lidojumus ikdienas lidlauka norisēs.

Tāpat noslēguma stadijā ir Rīgas lidostas iepirkums dronu detektēšanas iekārtas iegādei – 21. janvārī noslēdzās piedāvājumu iesniegšanas termiņš un iepirkumā ir saņemti trīs piedāvājumi. Iepirkuma uzvarētājs tiks noteikts pēc tam, kad atbildīgie dienesti būs snieguši savus atzinumus par pretendentu atbilstību.

Tāpat, izmantojot Starptautiskās lidostu padomes Eiropā sadarbības tīklu, ir izpētīta citu Eiropas valstu pieredze dronu detektēšanā un pretdarbībā.  Šī aptauja liecina, ka dažās Eiropas lidostās tāpat kā Rīgas lidostā ir dronu detektēšanas iekārtas, savukārt pretdarbība nesankcionētiem bezpilota gaisa kuģu lidojumiem Eiropas lidostās ir noteikta kā valstu tiesībaizsardzības institūciju funkcija, kas arī uztur un ir tiesīgas izmantot attiecīgas iekārtas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Lieldienas Piejūras brīvdabas muzejā Ventspils TIC
5. aprīlī no plkst. 12.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs aicina ģimenes ar bērniem, draugus un visus pavasara svētku cienītājus uz Lieldienu | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.03.2026 - 31.03.2026 Aicinām uz Baltijā senāko kinoteātri! Ventspils TIC
Kino Rio darbojas Ventspilī vairāk nekā 114 gadus (šogad 115 gadi) un ir vecākais kinoteātris Baltijā. Iepazīsties ar kinoteātra repertuāru. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.03.2026 - 31.03.2026 Latgales garšu mēnesis - IGGI bārs Rēzeknes pilsētas TIC
Visu martu IGGI piedāvā Latgales spēka burgeru un krāsnī ceptu kartupeli mednieku gaumē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.03.2026 - 31.03.2026 Ieskandini Lieldienas Rīgas Motormuzejā! Motormuzejs
Šī gada 3. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 15:00 aicinām lielus un mazus svinēt pavasara atnākšanu un kopā ieskandināt Lieldienas! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::4.04667711sec.