Pasaulē dārgākā lidmašīna ir Northrop B-2 Spirit

Pasaules dārgākā lidmašīna nav Boeing vai Airbus ražojums, bet gan civilā gaisa satiksmē nepazīstama kompānija Northrop, kas ražo militārās lidmašīnas. Garo lidojumu bumbvedējs B-2 Spirit, ko ražo tikai un vienīgi United States Air Force vajadzībām, ir apmēram divus miljardus ASV dolāru vērts. Pirmā lidmašīna tika iegādāta 1987.gada novembrī un prezentēta plašākai publikai 1988.gadā. Tā ir kļuvusi slavena ar savu formu unspēju izvairīties no radariem. Tagad pasaulē ir 21 bumbvedējs, kas atgādina fantastikas filmu lidaparātus.

B-2 ir 21 metrus garš, 52 metrus plats un 5 metrus augsts. Svars bez aprīkojuma ir 72,5 tonnas, bet kravnesība ir 152,6 tonnas, lai gan pilna degvielas tvertne sver 75,7 tonnas. Lielākais ātrums ir 1010 km/h.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vasaras saulgrieži Turaidas muzejrezervātā Siguldas novada TIC
Smelties senas un mūsdienīgas zināšanas par saulgriežu tradīcijām, sajust dabu un gūt enerģiju visam gadam | Skatīt vairāk
Slutišķu gravu taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Īsās brīvdienas Eiropas pilsētās  Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšana | Skatīt vairāk
no 310 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.03.2026 - 28.03.2026 7 naktis KARĪBU KRUĪZĀ 🚢  Latvia Tours
𝐌𝐒𝐂 𝐖𝐎𝐑𝐋𝐃 𝐀𝐌𝐄𝐑𝐈𝐂𝐀 piedāvā modernu dizainu, izklaides, baseinus, restorānus un atpūtu bez steigas. | Skatīt vairāk
no 644 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.4896071sec.