Gaisa satiksmi gaida degvielas revolūcija

Britu zinātnieki uzskata, ka jau drīzumā lidmašīnu degvielas vietā varētu tikt izmantotas aļģes. Pētnieki lēš, ka aļģes varētu sākt izmantot jau pēc četriem gadiem. Projektu, kas norisinās britu universitātē Krenfīldā (Cranfield), atbalsta tādi aviācijas giganti kā lidsabiedrība British Airways un lidmašīnu ražotājs Airbus. Tā mērķis ir radīt alternatīvu degvielu, kas ļautu lidmašīnām pārvietoties videi draudzīgāk.

Zinātnieki ir pārliecināti, ka aļģes ir daudz labāka degviela nekā citi biodegvielas veidi, jo to ražošana nekonkurētu ar lauksaimniecības nozarēm.

Tehniski lidošana ar biodegvielu jau kādu laiku ir iespējama, tomēr līdz šim nav bijis iespējams saražot pietiekoši biodegvielas, lai tā nosegtu milzīgo gaisa satiksmes pieprasījumu pēc degvielas. Aļģes to varētu - to lielākā priekšrocība ir biežā raža. Aļģes var ievākt ik pēc septiņām līdz divpadsmit dienās, tātad gadā iespējams ievākt 30 līdz 50 ražas. No citiem augiem, no kā iespējams ražot biodegvielu, iespējams ievākt vienu vai divas ražas gadā.

Līdz šim lielākā visu biodegvielas veidu problēma bija nepieciešamība izaudzēt izejvielas un saražot degvielu tiešā lidostu tuvumā, lai vēl vairāk nepiesārņotu vidi, transportējot degvielu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Z/S “Egles” senlietu privātkolekcija Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Te apskatāmi dažādi senie lauksaimniecības darbarīki: gan gadsimtiem seni eksponāti un zirglietas, gan pirmās mehanizētās iekārtas. | Skatīt vairāk
Dvietes īstais lauku saldējums TAKA
Dvietes īstais lauku saldējums ir ģimenes uzņēmums, kas izveidots balstoties uz paaudžu paaudzēs iegūtām zināšanām par to, kā jāgaršo | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.10.2025 - 09.11.2025 Trīs ēdienu Āzijas virtuves maltīte Grand Hotel Kempinski Riga
Neļaujiet Rīgas restorānu nedēļai paiet garām, neizbaudot mūsu rudens iedvesmoto trīs ēdienu Āzijas virtuves maltīti Stage 22 bārā un restorānā. | Skatīt vairāk
45 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.64414597sec.