Autors: Dana Guseva
Avots: BalticTravelnews.com/Travel.ru
Daudzi lidsabiedrī pasažieri bieži sūdzas par ēdienu, kas tiek pasniegts lidojumu laikā. Lielbritānijas zinātnieki beidzot noskaidrojuši, kādēļ ēdiens lidmašīnā bieži šķiet negaršīgs - vaina esot lidmašīnas dzinēju izraisītajā troksnī.
Pētījuma autori veikuši eksperimentu ar brīvprātīgajiem, kuriem piedāvāja notiesāt vienādus ēdienus dažādos apstākļos. Pirmajā eksperimentā cilvēki nogaršoja ēdienu, austiņās klausoties trokšņu skaņas, kas atgādina dūkoņu lidmašīnas salonā, bet otrajā eksperimenta daļā maltīte notika pilnīgā klusumā. Visiem eksperimenta dalībniekiem maltītes likā bija aizsietas acis.
Pēc ēdienreizes brīvprātīgos lūdza novērtēt ēdiena saldumu un sāļumu, kā arī kraukšķīguma intensitāti, iekožoties un košļājot. Cilvēkiem jautāja, vai tiem garšojis ēdiens. Izrādījās, ka pie lielāka trokšņa līmeņa cilvēkiem ēdiens šķiet ievērojami pliekanāks, kā arī cietāks un kraukšķīgāks. Zinātnieki pieņem, ka trokšņa iedarbība uz garšas un dzirdes izjūtām var būt dažāda, un ir apņēmušies cītīgi izmeklēt šo jautājumu.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.