Plāno doties apkārt pasaulei lidmašīnā, kuru darbina saules enerģija

Jauns lidaparāts, kura dzinēji tiek darbināti, izmantojot vien saules enerģiju, jau nākamgad varētu tikt izmantots lidojumam apkārt pasaulei.

"Solar Impulse 2" ir "Solar Impulse", kurā pērn sekmīgi tika veikts lidojums pāri ASV, pēctecis. Jaunais lidaparāts ir ievērojami lielāks – tā spārnu plētums ir 72 metri jeb aptuveni tikpat, cik pasaulē lielākajam pasažieru aviolainerim "Airbus A380". Taču tajā pašā laikā izmēros gigantiskais "Solar Impulse 2" sver nieka 2 300 kilogramu, kas ir vien nepilns procents "Airbus" flagmaņa masas.

"Solar Impulse 2" fizelāža būvēta no ultramoderna materiāla – īpašas oglekļa šķiedras, kas sver nepilnus 25 gramus uz kvadrātmetru jeb aptuveni vienu trešdaļu papīra svara. Kā apgalvo inženieri, ar saules baterijām aprīkotais lidaparāts spēj nolidot vismaz 120 stundas bez nosēšanās un veikt ceļu apkārt Zemeslodei.

Paredzams, ka jauna pasaules rekorda uzstādīšanas mēģinājums ar "Solar Impulse 2" varētu tikt veikts 2015. gada martā, paceļoties no kādas lidostas Persijas līča reģionā, kur, kā norāda eksperti, ir vispiemērotākie apstākļi šāda lidojuma uzsākšanai. Pēcāk "Solar Impulse 2" dotos austrumu virzienā.

"Vajadzēs vismaz piecas diennaktis, lai no Ķīnas atlidotu uz ASV, un no ASV – uz Eiropu," "Solar Impulse 2" prezentācijā kādā Šveices aviobāzē atzinis pilots Andrē Boršbergs. Viņš piebildis, ka inženieriem, būvējot lidaparātu, nācies rast zelta vidusceļu starp modernu, uzticamu, taču smagu tehnoloģiju pielietojumu un maksimālu svara samazinājumu.

Visai ambiciozā projekta mērķis ir detalizēti izpētīt potenciālo saules enerģijas pielietojumu aviācijā. Jāpiebilst, ka Boršbergs un viņa otrais pilots Bertrāns Pikārs ar šādu plānu nāca klajā jau vairāk kā pirms 10 gadiem, taču sākotnēji projekts tika uztverts ar pamatīgu skepsi. Pikārs ir arī pirmais cilvēks, kurš aplidojis Zemeslodi gaisa balonā – to viņš paveica kopā ar Braienu Džonsu 1999. gadā, gaisā pavadot 478 stundas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 08.08.2025 - 14.08.2025 Dagdas mākslas festivāls Krāslavas TIC
Festivāls norisināsies trīs dienas, sevī ietverot koncertus, arhitektūras paviljonu un mākslas izstādes atklāšanu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.08.2025 - 14.08.2025 Skaistuma un veselības tūre uz Narvu Nikos Travel
Unikāla autortūre tiem, kuri vēlas notievēt, uzlabot veselību, atbrīvoties no stresa un uzzināt, kā vingrot mājās un saglabāt iegūtos rezultātus- | Skatīt vairāk
787 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.08.2025 - 16.08.2025 Vasara turpinās! Latvia Tours
Turcija aicina iegrimt saulē un jūrā, baudīt izsmalcinātu atpūtu, iepazīt senās pilsētas un tirgus smaržas, kur katrs mirklis ir radīts gan | Skatīt vairāk
no 448.00 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.08.2025 - 19.08.2025 SELECTUM – augstākā līmeņa serviss Turcijā Atlantic Travel
Izlidošana 28.09.2025 | Selectum Family Resort Belek | Skatīt vairāk
no 1320 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.75890398sec.