Pilotes nevērības dēļ pasažieru aviolaineris bīstami strauji zaudē augstumu

Izmeklētāji, kuri cenšas noskaidrot, kādēļ šī gada augustā kāda pasažieru lidmašīna virs Turcijas strauji zaudēja augstumu par aptuveni pusotru kilometru, norāda, ka otrā pilote notikušā brīdī, visticamāk, nevērīgi darbojusies ap gaisa kuģa vadības svirām.

Incidenta brīdī šī gada augustā, Indijas lidsabiedrības "Jet Airways" aviolainerim "Boeing 777-300" lidojot no Mumbajas uz Briseli, tā kapteinis bija iesnaudies. Tikmēr otrā pilote esot bijusi aizņemta ar lidojuma plāna aplūkošanu planšetdatorā, tādēļ nebija pamanījusi, ka gaisa kuģis ar aptuveni 280 pasažieriem uz klāja strauji zaudē augstumu.

Incidenta brīdī ar pilotiem sazinājās Ankaras gaisa satiksmes kontrolieris, kurš pieprasīja informāciju, kādēļ lidmašīna neatrodas nozīmētajā augstumā. Tobrīd otrā pilote kapteini uzmodināja, un drīz vien lidojuma augstums tika mainīts atbilstoši dispečera norādījumiem.

Indijas Civilās aviācijas ģenerāldirektorāts (DGCA) drīz vien uzsāka notikušā izmeklēšanu, bet patlaban, sadarbojoties ar "Boeing", analizē lidojuma datu ierakstus. "Šķiet, ka otrā pilote vainojama klajā nevērībā," laikrakstam "The Hindustan Times" atklājis DGCA pārstāvis. "Kad lidmašīna sāka zaudēt augstumu, nebūt nebija tā, ka piloti to nejuta. "Boeing" ziņojums visai nepārprotami norāda, ka otrā pilote tobrīd manipulēja ar lidaparāta vadības svirām."

Tiesa gan, apkalpe par lidojuma drošībai bīstamo pārkāpumu DGCA neinformēja – institūcija par to uzzināja no kāda anonīma ziņotāja. Abi piloti incidenta izmeklēšanas laikā atstādināti no darba.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::2.60145807sec.