Uzzini, kuri tūristi atbrīvoti no Covidpass aizpildīšanas

2021. gada 31.augustā valdība lēma, ka kruīza kuģu pasažieriem, kuriem ir derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, ieceļošanai Latvijā nebūs jāpilda elektroniskā anketa Covidpass. Tādējādi tiks mazināts administratīvais slogs pasažieriem un veicināta kruīza kuģu apkalpojošo uzņēmumu darbība.

Saskaņā ar starptautisko normatīvo regulējumu, informācija par visiem kruīza kuģu pasažieriem un kuģa maršrutu tiek iesniegta Starptautiskajā kravu loģistikas un ostu informācijas sistēmā (SKLOIS) un tā ir pieejama visām kontrolējošām institūcijām, tai skaitā Valsts robežsardzei un Slimību profilakses un kontroles centram.

Šobrīd Latvijā kruīza kuģu pasažieriem, kuriem ir derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts (turpmāk Covid-19 sertifikāts), uzliktais papildu administratīvais slogs, prasot aizpildīt elektroniskas anketas, kurās norādītā informācija jau ir pieejama SKLOIS, rada risku, ka kruīza kuģi varētu izvēlēties citus maršrutus un nepiestāt Latvijas ostās. Tādējādi tas radītu zaudējumus kruīza kuģus apkalpojošiem uzņēmumiem.

Noteikumu grozījumi paredz, ka kruīza kuģa pasažieriem, kuriem ir derīgs Covid-19 sertifikāts, nav jāpilda Covidpass. Savukārt, pārvadātāja pienākums būs pārbaudīt pasažieru uzrādīto sertifikātu derīgumu. Pasažieri, kuriem nebūs derīga Covid-19 sertifikāta, arī turpmāk pildīs Covidpass.

Rīgas ostā tiek pieņemti un apkalpoti tikai kruīza kuģi, kuriem ir izstrādāts un tiek stingri ievērots pasākumu plāns Covid-19 izplatības ierobežošanai. 2021.gadā Rīgas ostā plānotas kopumā sešas kruīza kuģu vizītes. Rīgas brīvostas pārvalde ir apstiprinājusi, ka līdz šim uz Latvijā diviem iebraukušajiem kruīza kuģiem visi pasažieri vecumā no 12 gadiem ir bijuši 100% vakcinēti. Turklāt, pasažieri Baltijas jūras kruīza ietvaros uzturas valstī, kuras ostā kuģis ienāk, ļoti neilgu laiku – 6 līdz maksimums 12 stundas, lai pēc tam dotos tālāk uz savu nākamo galamērķi.

Normatīvā regulējuma maiņa neattiecas uz prāmju, kuri nodrošina pasažieru pārvadājumus konkrētā maršrutā, pasažieriem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Nesteidzīga pastaiga Bauskā CIERE Bauskas TIC
13. septembrī no plkst. 19.00 Bauskā norisināsies Zemgales dižtirgus. Savukārt no plkst. 20.00 pilsētas iedzīvotāji un viesi aicināti apmeklēt | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.08.2025 - 11.09.2025 Eiropas kultūras mantojuma dienas Bauskā  Bauskas TIC
Iepazīsties ar Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumiem Bauskas novadā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.09.2025 - 08.09.2025 Kukurūzas labirinta izaicinājums Ventspilī Ventspils TIC
Labirinta dalībniekiem tiek piedāvāts izaicinājums — atrast trīs slēptos zīmogus, kas paslēpti plašajās kukurūzas rindās. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.08.2025 - 06.09.2025 “Zeimuļs” – arhitektūras brīnums Rēzeknē! Rēzeknes pilsētas TIC
Iepazīsti futūristisku arhitektūras brīnumu Latgalē – “Zeimuļs” ar zaļajiem jumtiem un torņiem kā divi milzu zīmuļi! + Aizraujošs skats no | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.20843482sec.