Barselona oficiāli aizliedz kruīza kuģiem ienākt centrā

Jau 2023. gada 22. oktobrī spēkā stājas noteikumi, kas aizliedz Spānijas pilsētas Barselonas centrā ienākt kruīzu kuģiem. Jūras milzeņiem vairs nebūs atļauts piestāt Barselonas ziemeļu dokos pie Pasaules tirdzniecības centra – kruīzu pasažieriem nu būs jākāpj krastā vietā, kas atrodas 30 minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra – Moll d”Adosst” piestātnē.

Tāpat ieviests arī kruīza kuģu limits – turpmāk dienā varēs ienākt vien septiņi kuģi līdzšinējo 10 vietā.

Barselona ir Eiropas noslogotākā kruīzu osta, ik gadu uzņemot vairāk nekā 2,7 miljonus pasažieru. Jūras milzeņi rada apdraudējumu videi, un Barselona ir novērtēta kā vissliktākā kruīzu osta Eiropā gaisa piesārņojuma ziņā.

Barsleonas osta nebūt nav pirmā Eiropā, kas ievieš kruīza kuģu ierobežojumus. Tā Spānijas osta Palma kopš 2022. gada neuzņem vairāk kā trīs kuģus dienā, un tikai viens drīkst pārvadāt vairāk nekā 5000 pasažieru.

Arī Venēcijā jau kopš 2021. gada teorētiski vairs nedrīkst ienākt kruīzu kuģi.

Kaujinieciski noskaņota pret kruīzu kuģiem ir arī Francija, kā arī ierobežojumi iviesti Amsterdamā, Santorini un Dubrovnikā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vasara turpinās! Latvia Tours
Turcija aicina iegrimt saulē un jūrā, baudīt izsmalcinātu atpūtu, iepazīt senās pilsētas un tirgus smaržas, kur katrs mirklis ir radīts gan | Skatīt vairāk
no 448.00 EUR
Rodas sala - pagarini vasaru Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu // vietu skaits ierobežots | Skatīt vairāk
no 559 EUR
Medumu parks un taka TAKA
Medumu parks ir populāra atpūtas vieta – šeit vari makšķerēt un atpūsties pie ezera, kur ir ierīkota pludmale. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.7208271sec.