Autors: Inga Balode
Avots: www.eiropa.lv
Tuvākajā laikā tiks piedāvātas Benjamiņu nama unikālās telpas apskatei, kas vienlaicīgi ir arhitektūras piemineklis, gan ārvalstu viesiem, gan Latvijas iedzīvotājiem, tādējādi plaši atverot kādreiz tik ekskluzīvā un slēgtā nama durvis jebkuram interesentam. Kā Europa Royale Riga direktors Jānis Jenzis atzīst, tad ar prieku stāstam par nama vēsturi un darīsim to arī tuvākā un tālākā nākotnē. 21. gs. ir stāstu laiks. Mums interesants stāsts nav jāizdomā, šis stāsts ir nama vēsture - tā saka Jānis Jenzis. Viesnīcā tiks organizētas vēsturiskās ekskursijas, kuras vada viesnīcas māksliniece, Latvijā pazīstamā tekstilmāksliniece Iveta Vecenāne.
Ekskursijas laikā ir iespēja ne tikai apskatīt greznās četrzvaigžņu viesnīcas telpas, kurās septiņas telpas tāpat kā pati viesnīcas ēka atzītas par valsts nozīmes kultūras pieminekļiem, bet arī uzklausīt interesanto mākslinieces Ivetas Vecenānes stāstījumu.
19. gadsimta beigās tapusī ēka, kas no sākotnēji piederējusi lieltirgotājiem Pfābiem, bet vēlāk kļuvusi par Emīlijas un Antona Benjamiņu īpašumu un kas tautā par Benjamiņu namu nereti tiek saukta joprojām, savos agrākajos ziedu laikos bijusi atvērta tikai diplomātiem, ministriem, deputātiem, slavenībām un īpaši izredzētajiem, tāpēc tagad, viesojoties viesnīcā tos, kuri par Benjamiņiem dzirdējuši no saviem vecākiem, pārņemot īpašas sajūtas. Kāda gados vecāka kundze – ārzemju latviete no Austrālijas pat neesot tā īsti spējusi noticēt, ka viņa ļauts spert kāju tur, kur viņas vecākiem ieeja bijusi liegta.
Ekskursijas laikā interesanti ir ne tikai vērot grezno viesnīcas interjeru - griestu greznojumus, vitrāžas, mēbeles, audumus u.c., bet arī klausīties saistošajā stāstījumā par to, ko simbolizē ēkas rotājumi, noteiktā stilā iekārtotās telpas, kā Emīlija un Antons Benjamiņi no vienkāršiem avīzes reportieriem kļuvuši par miljonāriem, kas esot bijis abu slavenību sapnis, un dienā ar saviem īpašumiem pelnījuši 10000 latu, kā Emīlijas kundze kādā ballē “laipni sagaidījusi” savā namā vīra “draudzeni”, iepriekš gan nama mēbeles apvelkot ar tādu pašu audumu, no kāda darināts viešņas tērps.
Benjamiņi saviem reportieriem par ievadrakstu maksājuši 60 latus, kas tolaik bijusi liela nauda, jo par 80 latiem varēja nopirkt govi, bet par 45 latiem- jaunu uzvalku, kā sūtījuši talantīgus reportierus apmaksātos tūrisma ceļojumos, lai viņu izdevumos tiktu publicēti kvalitatīvi personiski ceļojumu apraksti, kā Benjamiņu atvase automobilī mērojis “garo” ceļu no Benjamiņu nama līdz universitātei, par to, kā Benjamiņu namā rīkotas lielas svinības, kā tajā risinājušies notikumi, kas ietekmējuši visas valsts vēsturi.
Par Benjamiņu dzimtu iecerēts arī uzņemt filmu. Līdztekus ekskursijām viesnīcā iecerēti arī dažādi kultūras pasākumi.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.