Eksperti: Digitalizācijas ietekmē tiek atstumta liela daļa ceļotāju

Pasaulē aizvien straujāk aug to tūrisma objektu un pakalpojumu skaits, kuros reģistrēties, iegādāties biļeti un rezultātā redzēt tos klātienē var tikai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un aplikācijas. Vēloties padarīt tūrisma objektu pieejamību vieglāku un ātrāku, sekojot jaunās paaudzes vajadzībām, vienlaikus tiek atgrūsta liela daļa ceļotāju – seniori vai tie, kuri izvairās no digitālo tehnoloģiju lietošanas.

Lielākā daļa tūristu pasaulē joprojām ir vecākās paaudzes cilvēki. Turklāt visā attīstītajā pasaulē ir novērojama sabiedrības novecošanās. Un šīs paaudzes vidū daudz vairāk ir tādu cilvēku, kuri nelieto lielu daļu mobilo lietotņu un ir mazāk atkarīgi no mūsdienu tehnoloģijām. Bez tam ir arī cilvēki, kuri apzināti cenšas samazināt tehnoloģiju lomu savā dzīvē, nevēloties atstāt pārāk dziļas digitālās pēdās vai vismaz atvaļinājuma laikā vēloties būt nesasniedzami. Tieši šīs ceļotāju grupas digitalizācijas ietekmē pakāpeniski tiek atstumtas, secināts Biznesa augstskolas Turība XX Starptautiskajā zinātniskajā konferencē "Cilvēkfaktors digitalizācijas laikmetā".

"Problēmas apzināšanās ir pirmais solis, lai to novērstu, tāpēc vērā ņemams ir pašlaik gatavotais Eiropas Pieejamības akts un citas aktivitātes, kas samazinās ne tika tās sabiedrības daļas atstumtību, kas netiek līdzi straujajai digitalizācijas attīstībai, bet centīsies novērst vai vismaz samazināt šī procesa negatīvās sekas," norāda profesore Maija Rozīte.

Konferences ietvaros notika diskusija par vai pret digitalizāciju, kurā tika skatīti dažādi tās aspekti – ietekme uz tūrismu, uzņēmējdarbību, darba tirgu, augstskolu piedāvātajām zināšanām, nodokļu politiku, cilvēku savstarpējām attiecībām, darba un privātās dzīves saplūšanu, kā arī būtiskas sabiedrības daļas atstumšanu – to, kuri nespēj tikt līdzi digitalizācijas tempiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jūrmalas lielākie pasākumi 2026 Jūrmalas TIC
No operas un džeza līdz festivāliem, sportam un svētkiem – Dzintaru koncertzāle, pludmales un parki veido Jūrmalas kultūras gadu 2026. | Skatīt vairāk
Latvija
Konferenču un korporatīvo pasākumu vietas Bauskas TIC
Bauskas apkārtnē iespējams rīkot konferences līdz 150 dalībniekiem. Apskati konferenču un semināru piedāvājumu! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.02.2026 - 15.02.2026 Suņu izstādes Valmierā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
14. un 15. februārī Valmierā, Valmieras Olimpiskajā centrā norisināsies nacionālās suņu izstādes “Valmieras Uzvarētājs 2026” un “Valmieras | Skatīt vairāk
no 3 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.409096sec.