Fingal’s ala - iepazīsti senu dabas brīnumu

Fingals ir ala, kas atšķiras no visām pasaulē esošajām alām. Tas kas padara šo jūras alu īpašu ir kolonnas, kuras ir veidojušās no bazalta, kā arī sešstūraini pīlāri, kas veido alas sienas.

Ala bija dabas brīnums, senajiem īru un skotu ķeltu cilvēkiem, kuri par to radīja leģendas. Īru leģendā “Alas melodija”, skaidro ka pastāv ala, kas ir līdzīga Fingal alai, kuras nosaukums ir Milža dambis. Tā kā abas šīs alas ir izveidotas no bazalta, tad leģenda uzskata, ka alas tika veidotas no bazalta kuru izmantoja Īrijas gigants, lai uzceltu tiltu uz Skotiju, lai varētu cīnīties ar savu ienaidnieku. Tādēļ pārpalikumi no bazalta kurš tika izmantots tilta celtniecībai tālāk tika izmantots lai radītu abās alās.

Leģenda, kas savieno abas alas ir savā veidā pareiza, jo abas šīs vietas tiešām ir veidotas no līdzīga bazalta. Uzskata, ka gan Fingal alu un Milža dambi ir izveidojusi sena lavas plūsma vairāk 60 miljonus gadu atpakaļ. Ala no jauna tika atklāta 1772. gadā tad to apmeklēja naturālists Jozefs Banks. Viņš šo alu nosauca par Fingal alu, jo tajā laikā bija populāra dzejas sērija sešas grāmatas un tajās bija Īrijas leģenda, kurā bija nosaukums Fingal.


J.M.W. Turners uzgleznoja Fingal alu un tā no mazpazīstamas kļuva par populāru vietu kur doties, jo īpaši mīlētājiem. Iemesls tam varētu būt tāds, ka mākslinieks šo alu uzzīmēja tā ka izskatījās, ka ala domāta visiem mīlētājiem. Pēc tam šo alu apmeklēja William Wordsworth, John Keats, Lord Tennyson un Karaliene Viktorija.

Pēc tam kad Finger alu bija apmeklējuši šie slavenie cilvēki, tā kļuva par populāru ceļojuma galamērķi, kas piesaista daudzus tūristus katru dienu. Pink Floyd nosauca alas vārdā vienu no savām agrīnajām dziesmām.

Alu var apskatīt no ūdens dodoties kruīzā, tikai jārēķinās ar to, ka tuvu alai jūs netiksiet un iekšā neiebrauksiet. Otrs veid ir doties uz Staffa salu un no tās doties pārgājienā uz alu un pa to, kāpjot pa tajā esošajām kolonām, piestiprinoties pie katras no tām lai nenokristu. Pēc būtības jūs kāpsiet kolonās kā kalnos.

Pārsvarā salu var apskatīt vasaras mēnešos, jo tad to apskata visvairāk tūristu, pie tam tas ir vislabākais laiks, kad tikt alai klāt, laika apstākļu dēļ. Alu var apskatīt arī ar mazo laiviņu, bet tad ir vajadzīgs labs laiks, kā arī laiva tiks ielaista jūrā no droša attāluma un jums līdz alai vēl būs jāairējas. Neaizmirstiet apskatīt tuvumā esošo saliņu uz kuras mitinās roņi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 Viesnīca “Sventes muiža” **** TAKA
Viesnīca piedāvā komfortablus numurus, mājīgu restorānu, smēķēšanas salonu, biljardu, krievu un turku pirtis, burbuļvannu. | Skatīt vairāk
Slēpošana - ieplāno atpūtu laikus! Estravel Latvia
Pēc rudens nāks Ziema! Kalnu un aktīvās atpūtas cienītāji novērtēs šos piedāvājumus! Dažādām gaumēm un budžetam | Skatīt vairāk
no 375 EUR
 Silene Resort & Spa**** TAKA
Silene Resort & SPA – četrzvaigžņu kūrorts, kas atrodas 30 km no Daugavpils pilsētas, gleznaina Sila ezera krastā, piedāvā visu nepieciešamo | Skatīt vairāk
Slutišķu krauja TAKA
Slutišķu krauja atrodas Daugavas loku teritorijā un ir vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Baltic Beach Hotel & SPA
,


Liepājas reģiona TIB
,


Grand Palace Hotel
,


Hotel Jūrmala SPA
,

Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.81982398sec.