Vai jums ir grūtības aizmigt? Jauns pētījums atklāj, kas jums palīdzēs

Jauns pētījums ir atklājis, ka kempings un gulēšana teltī var būt pat ļoti labs cilvēka veselībai un pašam svarīgākajam – naktsmieram. Apkārtējā daba var palīdzēt sinhronizēt ķermeņa iekšējo pulksteni, lai tas piekļautos cirkādes miega ritmam.

Pētījumu publicēja Current Biology numurā un tās pamatu ir veidojis Kenets Wright, kurš vairākus gadus ir veltījis tam, lai izprastu elektriskās gaismas nozīmi uz miegu un citiem ar miegu saistītiem jautājumiem.

Viņš veica pētījumu – astoņi cilvēki pavadīja nedēļu mežā, kur dabīgais apgaismojums bija daudz ilgāks un dabīgāks, nekā elektriskais.

To salīdzināja ar parasto dienas ritmu, kuram iziet cauri visi astoņi dalībnieki. Rezultātā atklājās, ka visu astoņu dalībnieku ķermeņi automātiski pielāgojās dabīgās saules un tumsas dienas ritmam, labāk izgulēties un ātrāk dodoties gulēt.

Tātad, nākamo reizi, kad naktī nevarēsiet aizmigt, noslaukiet putekļus no savas telts. Dodieties ceļojumā kaut uz nedēļas nogali - tas palīdzēs ķermenim dabīgi pieslēgties cirkādes ritmam. (Bioloģiskais miega ritms, kuram pakļaujas mūsu ķermeņi)

Vairāk par pētījumu lasiet šeit

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dinaburgas pils taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Apmēram 1 km gara taka, kas ved līdz Dinaburgas pilsdrupām un pils maketam. Taka piedāvā lielisku iespēju iejusties bruņinieku vidē. | Skatīt vairāk
Markovas pilskalns un izziņas taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Markovas pilskalna apkārtnē ierīkota 1,6 km garā Markovas izziņas taka, kas iekļauj tādus objektus, kā Markovas pilskalns, Putānu strauts,Putānu | Skatīt vairāk
SPA atpūta Lietuvā Estravel Latvia
2 nakšu SPA un sanatoriju piedāvājumi 2 personām // pakalpojumi atbilstoši izvēlētajam aprakstam | Skatīt vairāk
no 234 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.13841414sec.