ASV policija aiztur divus puišus, kas «uzvedušies aizdomīgi, jo bijuši klusi»

Kolorādo universitāte atvainojusies diviem Amerikas pirmiedzīvotāju rases zēniem, kuri koledžas iepazīšanas tūres laikā tika arestēti, jo kāda cita bērna vecāks uzskatījis, ka viņi "bijuši aizdomīgi, jo bijuši pārlieku klusi".

Pēc tam, kad abus puišus arestēja, policija arī viņus pārmeklēja, neko aizdomīgu neatrodot. 17 un 19 gadus vecie puiši bija braukuši septiņas stundas ar automašīnu, lai ierastos uz Kolorādo Valsts universitātes iepazīšanas tūri, kuras laikā potenciālie studenti tiek iepazīstināti ar universitāti, tās ēkām un studiju programmu. 

Abi indiāņu izcelsmes puiši esot aptuveni 30 nokavējuši ekskursijas sākumu, jo apmaldījušies pilsētā. Taču pat tad viņiem nesanāca izstaigāt atlikušo ekskursijas daļu, jo drīz vien viņus arestēja.

Puišu māte par notikušo bijusi šokā un medijiem skaidrojusi "viņi tika arestēti, jo bija klusi. Un klusi viņi bija, jo centās klausīties. Mūsdienās tas, laikam, ir noziegums, ka tu centies iedziļināties ko tev saka, nevis runā pretī. Esmu šokā par notikušo un tas tikai parāda, ka rasistiski stereotipi pastāv". Abiem puišiem arī pieprasīts uzrādīt e-pastu, kurā norādīts, ka viņi patiešām ekskursijai ir iepriekš reģistrējušies.

Pēc notikušā universitāte nosūtījusi atvainošanās vēstuli studentiem, apgalvojot, ka notikušais viņus "dzen izmisumā un apbēdina".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.07.2025 - 04.08.2025 Mājas kafejnīcu dienas Valmieras novada Tūrisma pārvalde
2. un 3. augustā Valmieras novads iemirdzēsies viesmīlībā, gardēžu priekos un vasaras burvībā, sagaidot ikgadējās Mājas kafejnīcu dienas. Aicinām! | Skatīt vairāk
PUTU BALLĪTES JŪRMALĀ - katru svētdienu! Baltic Beach Hotel & SPA
Tieši tā, no 6.jūlija, pašā Jūrmalas sirdī, katru svētdienu, no plkst. 13:00 pludmales bērnu kluba teritorijā norisināsies burbuļojošas ballītes! | Skatīt vairāk
20 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.07.2025 - 03.08.2025 “Prāta Vētra” Valmierā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
2.augustā Valmierā, Dīvaliņa pļavās, notiks grupas "Prāta vētra" lielkoncerts “Pirmās dienas tūre”. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.061028sec.