Jaunzēlandē izveidoti pašpietiekami apartamenti

Arvien biežāk dzirdamas runas par nepieciešamību pievērst uzmanību ilgtspējīgam tūrismam - un vēl vairāk ilgtspējīgai dzīvei Zemes virsū. Šīs runas sadzirdējuši uzņēmēji Jaunzēlandē, kas izveidojuši pirmos pašpietiekamos apartamentus pasaulē. Līdz ar to, šie apartamenti, kas ir tūrisma mājiņas meža vidū, upes krastā, paši spēj sevi nodrošināt ar ūdeni un enerģiju, ko tie patērē.

Tāpat mājas aprīkotas ar notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un citām lietām, kas padara šo vietu par vienu no dabai draudzīgākajām atpūtas vietām pasaulē. Piemēram tualetes veidotas kā paštīrošas - kas ik gadu ietaupīs vairāk nekā 300 tūkstošus litru ūdens.

"Mājiņas ir būvētas izmantojot pārdomātu dizianu, dabiskus un veselīgus materiālus, kā arī ilgtspējīgus resursus. Mums ir 600 saules paneļi, kas nodrošina enerģiju visu cauru gadu," sacīja Pauls Carberijs, idejas autors un īstenotājs.

Katrai no septiņām mājām gan nav sava virtuve - tā ir kopīga visām - atsevišķā ēkā, kurā ietilpst arī ēdamistaba un liela viesistaba.

Protams, projekts gan tiek veidots kā biznesa modelis - mājiņu īre lēts prieks nebūs. Tās jau tikušas nodēvētas kā luksusa apartamenti, kas nozīmē, ka arī cena būs visai augsta.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
 Dabas parks „Dvietes paliene” TAKA
Dabas parks „Dvietes paliene” atrodas Latvijas dienvidaustrumos, Daugavas kreisajā krastā Augšzemē. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 29.08.2025 - 13.09.2025 Pavasaris Anglijā – divi ceļojumi! Latvia Tours - Berga bazārs
Tevi gaida Anglijas smalkā elegance, leģendām apvītas pilis un nesteidzīgas ainavas, kas izskatās gluži kā no kino. Kuru ceļu izvēlēsies Tu? | Skatīt vairāk
no 1045 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.08.2025 - 14.09.2025 Miks Galvanovskis I Roka vakars Valmieras novada Tūrisma pārvalde
13. septembrī plkst. 19.00 pie Strenču Kultūras centra aicinām uz ROKA VAKARU ar Miku Galvanovski un grupu. | Skatīt vairāk
no 10 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.35172701sec.