Venēcijā piedzīvo lielākos plūdus pusgadsimta laikā (video)

Venēciju, vienu no tūristu iecienītākajām pilsētām Itālijā, 2019. gada 12. novembrī skāruši spēcīgi plūdi un ūdens līmenis sasniedzis 1,87 metrus. Postījums ir smagākais, kas piedzīvots kopš 1966. gada, kad ūdens līmenis sasniedza 1.94 metrus.

Venēcijas mērs Luidžo Bruņaro gatavojas izsludināt ārkārtas stāvokli pilsētā un mobilizē attiecīgās instances rīkoties atbilstoši esošajai situācijai. Meteorologi ziņo, ka laikapstākļi uz mirkli ir uzlabojušies un ūdens atkāpjas, bet jau tuvākajā laikā varētu būt gaidāms nākamais paisuma vilnis, tādēļ jābūt gataviem reaģēt.

Kopumā applūduši aptuveni 85 % Venēcijas teritorijas. Visvairāk plūdos cietis Svētā Marka laukums, kas atrodas vienā no zemākajām vietām pilsētā.

Arī Venēcijas viesnīcu asociācijas vadītājs atzīst, ka postījumi ir milzīgi - daudzās viesnīcās pazudusi elektrību un bojāta ūdens padeves sistēma. Tūristus no pirmā stāva istabām nācies evakuēt uz augstākiem stāviem.

Medijs theguardian.com ziņo, ka spēcīgie plūdi un negaiss laupījis arī divu cilvēku dzīvības.

Venēciju ik gadu apmeklē vairāk nekā 10 miljoni tūristu, radot vienus no lielākajiem pūļiem Eiropā.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.03.2026 - 03.04.2026 airBaltic ķiršu cenas atgriežas! SKY24.LV
Vairāk kā 60 galamērķi // ceļo: no 13.04. - 25.10.2026. // pārdošanā: līdz 02.04. | Skatīt vairāk
no 79 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.03.2026 - 01.04.2026 Korfu, Atēnas un klosteri debesīs Estravel Latvia
No Korfu // 4 naktis vienkāršās viesnīcās/hosteļos, brokastis, transfēri, ekskursiju programma gida pavadībā atbilstoši aprakstam | Skatīt vairāk
no 524 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.03.2026 - 03.04.2026 "KABATA: Vietējais dizains, kas iedvesmo" Rēzeknes pilsētas TIC
"KABATA" ir vieta, kur vietējie mākslinieki un dizaineri rada unikālus šedevrus, piedāvājot autentiskus produktus ar vēstījumu + kafija + dzērieni Tev! | Skatīt vairāk
Izglītojošas programmas Skrindu muzejā Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Skrindu dzimtas muzejs ir kā kultūras mantojuma krātuve, šodienas aktualitāšu un tradīciju pārmantošanas centrs, ne tikai Skrindu dzimtas piemiņas | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41062093sec.