Autors: Dāvids Krišs Perunovs
Avots: BalticTravelnews.com/Space.com
Viesnīcu tīkls “Hilton” paplašinās darbības attālumus, projektējot viesnīcas istabu kosmosa stacijā Zemes orbītā ar nosaukumu “Starlab”, gluži kā uzņēmumi “Nanoracks”, “Voyager Space” un “Lockheed Martin”. Uzņēmumi pirmoreiz paziņoja par kosmosa stacijas izveidi 2021. gadā.
“Starlab” ir viena no privātajām nākotnes kosmosa stacijām, ar kurām nākamajā desmitgadē NASA cer aizstāt Starptautisko kosmosa staciju. Lai gan NASA puse ir pagarinājusi Starptautiskās kosmosa stacijas darbību līdz 2030. gadam, tā arī plāno nākotnes kosmosa stacijas, kuras, kā ziņots, būšot privātā sektora pārvaldītas.
Reklāma
Kritiķi vainojuši NASA par to, ka tā nerīkojoties pietiekami, lai kosmosa staciju jautājumu ātrāk iekustinātu. Turklāt NASA pēc kritiķu ieskatiem nespēs pabeigt jaunās kosmosa stacijas, kad ap 2030. gadu beigsies Starptautiskās kosmosa stacijas programma (ja viss noritēs pēc plāna). Krievija, kas ir galvenais Starptautiskās kosmosa stacijas partneris, paziņoja, ka izbeigšot sadarbību, lai radītu jaunu Krievijas kosmosa staciju.
“Starlab” kosmosa stacijā būšot viesnīcas istaba, kur vienlaikus varēšot uzturēties četri astronomi. Stacijā būšot arī laboratorija – Džordža Vašingtona Kārveras zinātnes parks (uzņēmums “Nanoracks” ASV pusē pārrauga zinātni Starptautiskajā kosmosa stacijā vairāk nekā desmit gadu).
Interesanti, ka “Hilton” tīkls ir plaši pazīstams, jo ar sava zīmola “DoubleTree” starpniecību palaidis cepšanai kosmosā pirmo cepumu.
Uzņēmumi “Hilton” un “Voyager” plāno sadarboties, lai radītu “Starlab” kosmosa stacijas arhitektūru un dizainu. Privātajā kosmosa stacijā astronomu vajadzībām kalpošot “Suite” istabas ar četrām gultas vietām un sanitāro mezglu. Nākotnē abi uzņēmumi vēlas radīt līdzvērtīgu viesnīcas istabu – uz mūsu planētas zemes, lai istabu tūrisma, izglītības un komerciāliem nolūkiem.
Jauns mūsu planētas viesnīcas analogs, “Starlab” zinātnes parks G atradīsies Kolumbusā, Ohaio štatā ASV, septembra viducī pavēstīja uzņēmums “Voyager Space”.
Paredzēts arō parakstīt memorandu, lai nākotnē sadarbotos ar Kolumbijas Kosmosa aģentūru, Meksikas Kosmosa aģentūru, Gvatemalas Kosmosa un inženierzinātņu asociāciju, Kostarikas jaunuzņēmumu “Orbital Space Technologies” un vēl.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.