Karstuma vilnis Grieķijā laupa tūristu dzīvības

Grieķijā turpinās karstuma vilnis, daudzviet gaisa temperatūrai pārsniedzot 40 grādu robežu. Tūristi tiek brīdināti  “neuzņemties nevajadzīgu risku”, vēsta “Euronews”.

2024. gada jūnijā, kad gaisa temperatūra sasniedza 43 grādu robežu, valstī nedēļas laikā tika atrasti miruši trīs tūristi, un vairāki ir pazuduši bez vēsts.

Grieķijas veselības ministrs Adonis Georgiadis to skaidrojis ar klimata krīzi un aicinājis gan vietējos, gan tūristus būt uzmanīgiem un sargāt sevi šajā karstumā.

Lielais karstums izraisa apjukumu, grūtības pieņemt lēmumus un ir izmainīta uztvere, līdz ar to cilvēki mēdz neuztvert objektīvi riskus. Eksperti brīdina, ka cilvēkiem labāk uzturēties ēnā vai vēsā vietā, dzert daudz ūdeni, un, ja ir slikta pašsajūta, meklēt mediķu palīdzību. Īpaši uzmanība jāpievērš zīdaiņu, mazu bērnu, gados vecākiem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar jau esošiem veselības traucējumiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Lido grezni ar airBaltic Business Latvia Tours
Biļetes ar 33% atlaidi – no 159 €, un baudi greznu ceļojumu ar ātro drošības kontroli, biznesa zāli, ērtām sēdvietām, izsmalcinātu maltīti un | Skatīt vairāk
no 159.00 EUR
Apskates Ceļojumi Itaka Latvia
Oslo • Lillehammere • Troļļu ceļš • Norddals fjords • Ērgļu ceļš • Geirangeras fjords • Sognefjords • Floma • Aurlandsfjords • | Skatīt vairāk
no 1429 EUR
Cena sākot no 429 eur! Itaka Latvia
Neatkarīgi no tā, vai vēlaties atpūsties saulainā pludmalē, snorkelēt, nirt un burāt Vidusjūrā vai izpētīt 5000 gadu senu nekropoli. Maltā viss ir | Skatīt vairāk
no 429 EUR
Atēnas-Krēta-Korfu-Roda-Halkidiki-Kasandra Itaka Latvia
Pieejami ceļojumi līdz oktobra beigām! | Skatīt vairāk
no 429 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.70757198sec.