Baltijas un Ziemeļvalstu transporta ministri diskutē par klimata pārmaiņām

Šī gada 4. un 5.septembrī satiksmes ministrs Ainārs Šlesers piedalījās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu transporta ministru ikgadējā sanāksmē, kas norisinājās Joensuu (Somija). Sanāksmē piedalījās četru Ziemeļvalstu, trīs Baltijas valstu un Ālandu salu ministri, Norvēģiju pārstāvēja valsts sekretāre.

 

Sanāksmē ministri diskutēja par transporta nozaru attīstības un klimata pārmaiņu mijiedarbību, un iespējamiem pasākumiem to mazināšanai (piemēram, veicinot ilgtspējīgu mobilitāti, izmantojot efektīvas satiksmes vadības sistēmas u.tml.). Apsprieda arī iespējas veicināt sabiedriskā transporta pieejamību cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām, kā arī vienojās par turpmāko sadarbību transporta infrastruktūras plānošanā.

 

Ziemeļvalstu ministrus informēja par jautājumiem (projekti Via Baltica un Rail Baltica, situācija saistībā ar Latvijas – Krievijas robežas šķērsošanu), kurus apsprieda dienu iepriekš notikušajā Baltijas valstu transporta ministru sanāksmē.

 

Ministri vienojās par nepieciešamību aktivizēt transporta un robežšķērsošanas jautājumu risināšanu Eiropas Savienības (ES) un Krievijas dialoga ietvaros, kā arī rosināt šo jautājumu iekļaut ES Transporta ministru padomes darba kārtībā. Šis jautājums tika uzsvērts, arī pārrunājot gatavošanos 2009. gada Zviedrijas prezidentūrai ES.

 

Nākamā ikgadējā ministru tikšanās notiks Zviedrijā, savukārt 2009. gadā savus Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kolēģus varētu uzņemt Latvijas satiksmes ministrs.

 

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ververu krauja Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Tā ir vismaz 36 m augsta kvartāra iežu krauja, kuras nogāzes slīpums sasniedz 38 grādus. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.02.2026 - 15.03.2026 Motokrosa sacensības "Baltic Sea Cup" Liepājas reģiona TIB
15. martā motoparkā "Lauma" norisināsies motokrosa sacensības "Baltic Sea Cup" | Skatīt vairāk
Akmeņupes dabas taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Akmeņupes dabas taka izveidota Dvietes upes labā krasta pietekas – Akmeņupes ielejā. | Skatīt vairāk
Visbija, Gotlandes sala Estravel Latvia
no Tallinas // noteikti datumi: jūnijs - augusts // 2 naktis uz prāmja | Skatīt vairāk
no 131 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.20549679sec.