Čehijas pils demonstrē 7 gadsimtus vecu ceļamkrānu

Točnika (Točník) pilī, kas atrodas netālu no pilsētas Berounas (Beroun) Čehijas vidienē, ir uzstādīta viduslaiku ceļamkrāna kopija. Lai iedarbinātu šo ierīci, ir nepieciešami divi cilvēki.

Krāns ir uzbūvēts pēc 14. gadsimta grāmatas, tā saucamās, karaļa Veclava IV ilustrāciju Bībeles zīmējumiem. Šāda ierīce darbojās Tičkina pilī jau 15. gadsimtā.

Oktobra sākumā tiks veiktas krāna darbības pārbaudes, un šo procesu varēs aplūkot arī pils apmeklētāji. Ja ierīce labi darbosies, tad tas būs ne tikai tūristu apskates objekts, bet arī tiks izmantota pils rekonstrukcijas darbos.

Pilī ierīce paliks līdz 2012. gadam, pēc tam tā tiks pārvietota uz Valsts tehnikas muzeju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Dvietes parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Dvietieši lepojas ar savu sakopto, ar īpašu auru apveltīto un seno parku, kurš ir iecienīts dabas un sabiedriskais objekts. | Skatīt vairāk
Bebrenes muižas parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Bebrenes muižas parks ir izcils dārzu un parku mākslas piemineklis, viens no vizuāli izteiksmīgākajiem ainavu parkiem Latvijā. | Skatīt vairāk
Pavasaris Grenlandē, no Kopenhāgenas Estravel Latvia
Iekšējais lidojums no Kopenhāgenas saskaņā ar maršrutu, izmitināšana uz 7 naktīm, brokastis, 1 vakariņas | Skatīt vairāk
no 2450 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::4.82204294sec.