Milāna ievieš nodevu par iebraukšanu pilsētas centrā

Par iebraukšanu Itālijas ziemeļu metropoles Milānas centrā no 2008. gada 2. janvāra būs jāmaksā nodeva. Iemesls jeb mērķis ir samazināt sastrēgumus pilsētas centrā un ierobežot piesārņojumu gaisā.

Nodeva būs jāmaksā visiem autobraucējiem, ja tie vēlēsies ar savu transporta līdzekli iebraukt Milānas centrā no pirmdienas līdz piektdienai – tātad darba dienās no pulksten 07:00 līdz 19:30. Nodeva attieksies uz 7 kvadrātkilometru lielu platību - Cerchia dei Bastoni.

Nodeva tiks iekasēta atkarībā no automobiļa izmešu klases, proti, no 2 līdz 10 eiro par vienu braucienu. Ja, kādam būs jāšķērso „pilsētas robeža” vairākkārt, tas varēs saņemt atlaidi. Elektroautomašīnas un īpaši „zemu” gāzes izmešu autotransporta līdzekļi no pilsētas nodevas tiks atbrīvoti. Vienreizējās iebraukšanas biļetes un automašīnu novietošanas atļaujas jeb biļetes „Gratta e passa” varēs iegādāties pastā, tabakas un laikrakstu pārdotavās, kā arī Milānas sabiedriskā transporta informācijas centros. Kopumā tiks izveidoti 42 elektroniski kontroles punkti. Sods sasniegs 71 eiro apmēru un šie noteikumi attieksies arī uz ārvalstu viesiem.

Sīkāka informācija par Milānas „Ecopass”: www.comune.milano.it/ecopass

Jāatzīmē, ka pilsētas pārvalde ir pilnveidojusi sabiedriskā transporta kustības tīklu, atverot 585 jaunus maršrutus starp pilsētas centru un tā tuvāko apkārtni. Tiek plānots gadā no šīs „nodevas” iekasēt līdz pat 50 miljoniem eiro, kur liela daļa tiks atlicināta sabiedriskā transporta attīstībai.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jūsu konferencēm, semināriem un pasākumiem Baltvilla
Dažādu izmēru telpas, mūsdienīgs aprīkojums, pilns serviss, ēdināšana un ne mazāk svarīgi - lieliska atrašanās vieta, tepat pierīgā, Baltezera | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.01.2026 - 29.01.2026 Maljorka. Agrā izpārdošana Estravel Latvia - A/S Estravel Group filiāle
VASARA 2026 // MALJORKA - atpūtas un ballīšu MEKA // cenu piemēri MAIJAM | Skatīt vairāk
no 829 EUR
Izrāde Boeing, Boeing! Līvānu TIC
Lugas galvenais varonis Bernārs ir pārliecināts, ka spēj uzsākt mīlas dēku ar trim burvīgajām stjuartēm no trim pasaules lielākajām | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.08712816sec.