Nepāla pievērsīsies lauku tūrisma attīstībai [1]

Nepāla, kas ir viena no nabadzīgākajām pasaules valstīm, kur cieš gan no korupcijas un sliktas ekonomiskās situācijas, tūrisma vēl tiek uzskatīts par vienu no svarīgām tautsaimniecības nozarēm. Nepāla ir iecienīta profesionālo ceļotāju vidū, kā arī mugursomu ceļotāju vidū, kurus piesaista vēsture un neskartā daba. Pēdējos gados ļoti populārs šeit ir kļuvis raftings.

Pavisam nesen nepālieši ir sākuši pievērsties lauku tūrismam, bet ceļotājiem tas ļauj iepazīt valsti pavisam no citas puses – kultūru, tradīcijas un ierašas. Parasti tūristi nakšņo speciāli uzceltos kūrortos vai arī teltīs, bet lauku tūrisms dod iespēju tuvāk iepazīt vietējo iedzīvotāju sadzīvi un kultūru.

Lielākā daļa Nepālas iedzīvotāju dzīvo laukos, un tūrists, varēs ne tikai tuvāk iepazīt vietējos iedzīvotājus, bet arī aktīvi iesaistīties viņu dzīvē. Bez tam nauda, ko ceļotājs būs samaksājis – nonāks vietējās kopienas rīcībā. Tāpēc attīstot lauku tūrismu, tas varētu veicināt arī visas valsts kopējo attīstību un samazināt nabadzības līmeni. Vietējās kopienu administrācijas ar prieku ir iesaistījušās šāda veida projektā.

Nepālas Tūrisma padome plāno uzsākt programmu, kas paredz iestādīt mežu, kā arī pievērsties dabas aizsardzībai. Taču līdztekus etnologi un sociologi saskata arī bīstamību, jo attīstot lauku tūrismu varētu tikt izjauktas vietējo iedzīvotāju kultūras tradīcijas un dzīves veids.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Dailis 12/07/2009 19:13 Isteniba nepala ir interesanta! :) I like it! :) Laikam bus tur japavada brivdienas! :)

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
VW Amarok Pilna Servisa Līzings Europcar
Izvēlies jauno Amarok Pilna Servisa Līzingā un iegūsti uzticamu partneri, kas pielāgojas jebkurai situācijai. | Skatīt vairāk
Piedzīvojumu ceļojumu izpārdošana Augustā Estravel Latvia
Baudiet dzīvi, ļaujoties piedzīvojumiem! Jauns mēnesis = jaunas atlaides un Pēdējā brīža piedāvājumi // Nepalaidiet garām! | Skatīt vairāk
no 379 EUR
Ekskursija ar degustācijām Latgalē Estravel Latvia
Pēdējās vietas! // 13.-14.09. // autobuss, 1 nakts viesnīcā, brokastis, pusdienas, degutācijas // ieejas maksa muzejos saskaņā ar maršrutu | Skatīt vairāk
no 145 EUR
Markovas pilskalns un izziņas taka TAKA
Markovas pilskalna apkārtnē ierīkota 1,6 km garā Markovas izziņas taka, kas iekļauj tādus objektus, kā Markovas pilskalns, Markovas kapsēta... | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.77473807sec.