Uganda var kļūt par Kenijas konkurentu tūrismā [3]

Politiskā nestabilitāte Kenijā ir radījusi situāciju, ka tūristu skaits salīdzinājumā ar citiem gadiem ir samazinājies par 50%. Daudzi ceļotāji meklē alternatīvas un viena no tām ir Kenijas kaimiņvalsts Uganda, kas politiski ir stabila un piedāvā bagātīgu dzīvnieku valsti. Keniju katru gadu apmeklēja viens miljons tūristu, bet Ugandu tikai 20 000. Dzīvnieku pasaule Ugandā vēl nav pieradusi pie safari apvidus automašīnām un tūristu fotoobjektīviem. Zebras, žirafes, lauvas, leopardi, degunradži un citi dzīvnieki ne ar ko neatšķiras no Kenijas vai Tanzānijas zvēru pasaules. Ugandas 5% teritorijas atrodas dabas aizsardzības paspārnē, taču valsts ir stipri apdzīvota un šīm teritorijām ir vajadzīga finansiāla palīdzība, ko var iegūt no tūrisma.

Uganda pasaules zvēru kartē ir slavena ar pēdējo kalnu gorillu populāciju Ruvenzori nacionālajā dabas parkā un šimpanzēm.

Turpretī safari tūrisms Ugandā ir vēl attīstības stadijā, tāpēc ceļotāji bieži var saskarties ar improvizētiem piedzīvojumiem. Piemēram, nacionālajā dabas parkā Lake Mburo ir izveidots “Mihingo Lodge”, kas tagad apkalpo tūristus. Parka īpatnība ir tā, ka šo parku var apskatīt arī ejot ar kājām.

Uganda pēc platības ir gandrīz 4 reizes lielāka par Latviju un tās galvaspilsēta ir Kampala. Uganda robežojas ar Tanzāniju, Keniju, Sudānu, Zairu, Ruandu un dienvidaustrumos ar Viktorijas ezeru. Lielākā daļa iedzīvotāju ir bantu un nilotu tautas, kas ir galvenokārt kristieši. Augstākais kalns ar 5 109 metriem virs jūras līmeņa ir Margaritas kalns, kas atrodas Ruvenzori kalnu masīvā.

Sīkāka informācija: www.visituganda.com

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 ujamuja 02/16/2009 18:11 manuprat labs teksts

2 xc90 05/20/2008 10:49 Vairākas? Četrās rindkopās!! ... Welt, laikam rakstījuši, neizejot no sava Hamburgas biroja :P

Pat ja tā, tik un tā reāli ieienteresēja :)

3 Uldis Alksnis 05/20/2008 10:42 Materiala par Ugandu ir vairakas kludas un neprecizitates.Atnaciet ciemos uz Jekaba Agenturu - izstastisu.Mans mob.29265320

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
30% Arktiskā Norvēģija ar ekspedīciju kuģi CRUISEcentre
7 naktis uz kuģa MS Spitsbergen, izvēlētās klases kajītē, pilna pansija, tai skaitā dzērieni, īpaši pasākumi, ekskursijas, lekcijas un aktivitātes | Skatīt vairāk
no 3912 EUR
LONDONA - HARIJA POTERA PĒDĀS AL SVETS
Dodies uz Londonu un atklāj maģiju pa Harijs Poters pēdām – no 9¾ perona līdz leģendārajām filmēšanas vietām! | Skatīt vairāk
960 EUR
“Divas dvēseles vienā gaismā” Rēzeknes pilsētas TIC
Ukrainas mākslinieku Marijas un Oleksandra darbu izstāde par dvēseles redzējumu Latvijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.03.2026 - 16.03.2026 Lieldienu atlaides Europcar
Europcar ir klāt ar izdevīgiem piedāvājumiem! Rezervē līdz 16. martam un saņem atlaides auto nomai ārzemēs līdz pat 30. septembrim! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.19141102sec.