Koraļļu rifi mirst kopā ar zivīm

Klimata izmaiņas var novest pie koraļļu rifu bojāejas. Ja bojā aizies koraļļi, tad arī izzudīs ievērojams skaits zivju sugu, kuras dzīvo šajās vietās, tā uzskata Džeimsa Kuka universitātes koraļļu eksperti. Zinātnieki ir pētījuši, ka temperatūras paaugstināšanās labvēlīgi ietekmē koraļļu zivis tikai atsevišķās attīstības stadijās, bet negatīvi atsaucas tas uz jau pieaugušo zivju sugu vairošanās procesiem. Jaunā zivtiņas tajā pašā laikā var ciest no ūdens temperatūras un sastāva izmaiņām.

Aptuveni četri tūkstoši zivju sugu dzīvo koraļļu rifos vai to tuvumā. Zinātnieki uzskata, ka dažas sugas varētu arī pārorientēties un peldēt aukstākos ūdeņos. Taču tas noteikti nevarētu notikt ar Lielā Barjēru rifa iemītniekiem.

Jāatzīmē, ka daudzu salu ekonomika turas uz šiem koraļļu rifiem. Piemēram, no Lielā Barjēru rifa tūrisma nozare ik gadu nes gandrīz 1 miljardus ASV dolāru lielu peļņu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ātrākais veids kā tikt ziņu jaunumos! TurismaBizness.lv
Tikai 24 stundu laikā par 130 eiro + PVN ir iespējams nokļūt tūrisma ziņu portāla Travelnews.lv un BalticTravelnews.com ziņu lentā. | Skatīt vairāk
Atpūtas parks “Stalkers” TAKA
Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Sezonas ķēriens outlet ciemata veikalos ViaJurmala
Laiks doties uz outlet ciematu - neatkarīgi no tā, vai lūkojies pēc perfektām kurpēm vai ideālas vasaras kleitas. | Skatīt vairāk
Subates Ezermalas parks TAKA
Subates Ezermalas parks ir vasaras sezonas iecienītākais subatiešu un viesu objekts. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::6.10001898sec.