Tulas praņiks iekļūst katrā ceļotāja somā

Krievijas pilsēta Tula ir pazīstama ar saviem samovariem, harmoņikām un ieročiem. Ja bez šiem meistardarbiem vēl var iztikt, tad no pilsētas tūristi neaizbrauc prom bez praņikiem.

Lai cik jocīgi nebūtu, praņikiem speciāli tika izveidots muzejs jau pirms divpadsmit gadiem.

Tagad „Tulas praņiks” stāsta par šī garduma vēsturi, sākot no XVII gadsimta.
Tulas rūpnīca – vienīgā vieta, kur praņiki tiek gatavoti ar rokām. Muzeja ekspozīcijā ir vienreizēji eksponāti, ko gatavojuši Tulas meistari, un kuri ir saglabājušies fabrikas 120 gadu pastāvēšanas laikā.

Jāatzīmē, ka pats mazākais praņiks, kāds jebkad ir ticis izgatavots, sver tikai 16 gramus. Pēc jaukā muzeja apmeklējumu viesi tiek aicināti arī nobaudīt šos saldumus kopā ar tēju, kas vārīta Tulas samovarā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.05.2025 - 30.06.2025 Agrās rezervācijas uz saulaino Ēģipti! Coral Travel Latvia
Atgādinām, ka turpinās agrās rezervācijas uz saulaino Ēģipti 🌴 Piedāvājam Jums Hurgadas kūrortu - vietu, kur tirkīzzilie ūdeņi satiekas ar | Skatīt vairāk
Vaidavas vasarā – “Rīgas modes” Valmieras novada Tūrisma pārvalde
10.jūlijā plkst. 19.00 Vaidavā ierodas grupa “Rīgas modes”! Svinēsim vasaru kopā Vaidavā! | Skatīt vairāk
no 15 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.06.2025 - 26.06.2025 WeKnow – Kad garša satiek stāstu! Rēzeknes pilsētas TIC
Vietējie ēdieni, dzīvā mūzika, mājīga noskaņa. Biznesa pusdienas, svinības, vasaras terase. Mēs zynom, kā garšo Latgale! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.83636808sec.