Stokholma 2010.gadā kļūs par Eiropas "zaļo galvaspilsētu"

Eiropas Komisija ir apkopojusi pieteikumu datus par „Eiropas zaļākās galvaspilsētas” nosaukuma iegūšanu. Pavisam pieteikušās bija 35 Eiropas pilsētas. Rezultātā ir noteikts, ka 2010.gadā par „zaļo galvaspilsētu” kļūs Stokholma.

Četri no pieciem eiropiešiem tagad dzīvo pilsētās, līdz ar to pilsēta ir tā vieta, kur ekoloģiskās problēmas ir redzamas visvairāk. Ņemot vērā, ka pilsētās ļoti svarīga ir gaisa kvalitāte, gāzu izmešu daudzums, kanalizācijas un atkritumu problēmas, kā arī sastrēgumi uz ielām, tad tieši Stokholma varētu būt vislabākais piemērs citām Eiropas pilsētām. Tā uzskata, Eiropas Komisijas komisārs Stavros Dimos.

Eiropas Komisija ir atzīmējusi, ka vairāk kā 95% zviedru galvaspilsētas iedzīvotāju dzīvo 300 metru robežās no parkiem un dabas rezervātiem.

Jāatzīmē, ka uz šo titulu pretendēja arī pilsētas: Amsterdama, Bristole, Kopenhāgena, Freiburga, Minstere un Oslo. Turpretī 2011.gadā „zaļās galvaspilsētas” statusu saņems Vācijas pilsēta Hamburga.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Valmieras novada tūrisma akcija Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 1. jūnija aicinām visus piedzīvojumu medniekus piedalīties tradicionālajā Valmieras novada tūrisma akcijā “Dārgumu medības”! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.06.2025 - 30.06.2025 Summer body, ja ir LuLū piciņa! Pica Lulū
Cepam gardas un sātīgas picas! Un nogādāsim tur, kur tev vajadzēs! Pasūti! | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


SIXT Latvija
,


Krāslavas TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.13227892sec.