Tango kļūst par UNESCO nemateriālo kultūras mantojumu

Pirms 100 gadiem Argentīnā un Urugvajā radās tango deja, kas īsā laikā 20 gadsimtā iekaroja gandrīz visu pasauli. Kopš 30.09.2009 tango ir kļuvusi par UNESCO nemateriālo kultūras mantojumu, jo šāds lēmums ir pieņemts Abudabī UNESCO sēdē. Tagad katrs tango dejotājs var justies kā daļa no pasaules kultūras mantojuma. Dažādas tango stila skolas ir attīstījušās Japānā, ASV un Eiropā.

Šajā sēdē tika pieņemti 75 kultūras izpausmes formas no dažādām pasaules malām, piemēram, El Silbo svilpošanas valoda Kanāriju salā La Gomera, vai kolumbiešu karnevāls ‘’Carnaval de Negros y Blancos’’, beļģu pilsētas Brige svēta asins procesija, kīniešu pūķa laivu festivāls vai indonēziešu batika tehnika. Pirmo reizi tika pieņemts lēmums izveidot sarkano sarakstu, kur steidzami būtu jāpalīdz, lai nezaudētu izmirstošās kultūras vērtības.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Izveidots Augšdaugavas novada ceļvedis Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi ar karti. | Skatīt vairāk
Dvietes parks Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Dvietieši lepojas ar savu sakopto, ar īpašu auru apveltīto un seno parku, kurš ir iecienīts dabas un sabiedriskais objekts. | Skatīt vairāk
Chris Noah koncerts Siguldas novada TIC
Jaunā un talantīgā latviešu mūziķa līdz šim lielākais solokoncerts Siguldas pilsdrupās | Skatīt vairāk
Autobusu ekskursijas  Estravel Latvia
no 2 - 7 naktīm - dažādi galamērķi Eiropā // skolas brīvlaiks un svētku laiks // ģimenes brīvdienas | Skatīt vairāk
no 195 EUR
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.56296921sec.