Radies jauns milzu aisbergs

Antarktīdā radies jauns milzu aisbergs - 90 kilometru garš un 30 kilometru plats leduskalns pirms divām nedēļām nolūzis no Merca glečera un devies pasaulē. Šāda mēroga aisbergi rodas vienu reizi piecdesmit vai simts gados, tā 26.02.2010 vēstīja aisbergu eksperts Nīls Jangs.

Ledus masa ir Luksemburgas lielumā un tā dreifē ziemeļu virzienā. Aisberga atlūšanu izraisījusi kāda cita aisberga sadursme - kāds vecāks leduskalns, ko apzīmē B9B, ietriecās Merca glečerā un izraisīja jaunā aizberga rašanos.

Eksperti brīdina, ka šāda mēroga aisbergs var ietekmēt pasaules okeānu straumes. Aisberga platība ir 2500 kvadrātkilometri un tas ir līdz pat 400 metru biezs. Tas lieliski saskatāmas satelītu uzņēmumos. Nav nekādu iemeslu domāt, ka aisberga rašanos ietekmējušas klimata izmaiņas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Slutišķu gravu taka TAKA
Interesants pastaigu maršruts atrodas ļoti gleznainā Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Slutišķu gravu taka savieno Slutišķu krauju un | Skatīt vairāk
Daugavas vārti TAKA
“Daugavas vārti” ir savdabīgs Daugavas senlejas sašaurinājums lejpus Slutišķu sādžas. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.28470683sec.