Bizantijas senos dārgumus var aplūkot izstādē

Ja izstādes apmeklētājs nostājas uz lielā, baltā marmora loka, ko izstādes rīkotāji dēvē par spēļu automātu, tad tas atrodas pašā Konstantinopoles centrā. Vismaz tās Konstantinopoles centrā, kura šobrīd atrodas Vācijas pilsētas Bonnas mākslas hallē.

Izstāde "Bizantija - greznība un ikdiena" sniedz dziļu ieskatu vairāk nekā 1000 gadu senās Bizantijas impērijas vēsturē. Turklāt Konstantinopole ir tikai viena no vairākām vietām un pilsētām, kas attēlotas izstādē. Te redzami un dzirdami daudzi stāsti par dzīvi Bizantijas impērijā, kā arī par to, kā tas ir bijis - dzīvot impērijas sastāvā.

Zelts, sudrabs, zīds, ziloņkauls, relikvijas - tieši par šādiem dārgumiem Bizantijas impēriju un tās galvaspilsētu Konstantinopoli apskauda Rietumu civilizācijas. Tomēr kristīgās Austrumromas impērijas nozīme bija daudz lielāka - Bizantijā antīkā pasaule netraucēti varēja eksistēt līdz pat vēliem viduslaikiem. Tur saglabājās antīkās tradīcijas un zinības un tika likti pamati rietumu juridiskajai sistēmai. Tieši Bizantijā apvienojās senatne un modernā Eiropa, tieši tur bija tilts no Austrumiem uz Rietumiem. Eiropeiskā Bizantija tirgojās ar Tuvajiem Austrumiem, bet Lielais zīda ceļš to savienoja pat ar Ķīnu. Pareizticīgajās baznīcās bizantiešu rituāli ir spēkā vēl aizvien.

Bonnas izstādes darbinieki tās sagatavošanā ir strādājuši četrus gadus. Tā ir pasaulē lielākā izstāde par Bizantijas tēmu un tā tiek izrādīta tikai Bonnā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kalkūnes muižas pils Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Celta 1890. – 1892.g. pēc pazīstamā arhitekta V. Neimaņa projekta. Pils ēka ir asimetriska, kopā ar torņiem, tornīšiem un jumta izbūvēm. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 13.01.2026 - 24.01.2026 ASV un Kanāda. Aviobiļešu akcijas   SKY24.LV
lidojums no Rīgas, ēdināšanas pakalpojumi lidojumu laikā | Skatīt vairāk
no 415 EUR
Vaboles muižas apbūve Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Muižas veidošanu 19.gs. sākumā sāka grāfs Boļeslavs Plāters-Zībergs. Līdz mūsdienām no muižas apbūves saglabājusies klēts, pārvaldnieka māja | Skatīt vairāk
Bebrenes dzirnavas Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Bebrenes muižas apbūves teritorijas ciešā tuvumā, turpat pie muižas mūra žoga ir saglabājusies dzirnavu ēka ar dzirnavnieka dzīvojamo māju blakus. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41576099sec.