Ķīnā paredzēts uzcelt augstāko lidostu pasaulē

Ķīna kārtējo reizi vēlas parūpēties par sensāciju un plāno uzcelt jaunu lidostu, kas atradīsies visaugstāk virs jūras līmeņa pasaulē. Lidosta Nagku (Nagqu) apgabalā atradīsies 4436 metru augstumā. Vienlaikus tā, protams, kalpos vēl vienam mērķim – Tibetas ekonomiskās situācijas uzlabošanai, ziņo Ķīnas mediji.

Pasaulē augstākās lidostas būvniecība gandrīz 4,5 kilometru augstumā virs jūras līmeņa tiks sākta 2012.gadā. Projekta izmaksas tiek lēstas ap 214 miljoniem eiro, un lidostu paredzēts uzbūvēt trīs gadu laikā.

Arī pašreizējā lidosta – augstuma rekordiste atrodas Tibetā, un tā ir Kamdo lidosta, kura atrodas 100 metrus zemāk par plānoto jauno lidostu – apmēram 4330 metru augstumā. Reģionā līdz šim uzbūvētas piecas lidostas civiliem mērķiem, bet dažas no tām skaudro laika apstākļu dēļ strādā tikai pāris mēnešus gadā.

Ķīna pēdējo gadu laikā jo īpaši valsts rietumu daļā investējusi miljardus lidostu un to infrastruktūras izbūvei, lai veicinātu reģionu ekonomisko attīstību. Tas esot ļoti svarīgi arī Tibetā, uzskata Ķīnas valdība, lai panāktu dzīves līmeņa uzlabošanos Tibetā, turpretim kritiķi uzskata, ka tādejādi Ķīna cenšas nodrošināt lielāku klātbūtni Tibetā un spētu efektīvāk ietekmēt „nepaklausīgo” reģionu ar tā budisma kultūru un reliģiju.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Krēta. Agrā rezervēšana Estravel Latvia
Gudri ieplānot atvaļinājumu laikus // Lidojums no Rīgas, transfēri un 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšanas programma | Skatīt vairāk
no 595 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.11.2025 - 17.11.2025 Tikai vienas dienas mājas restorāns Oleros Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Aicinām uz "Tikai vienas dienas mājas restorānu" – 16. novembrī Oleru muižā! | Skatīt vairāk
MSC kruīzu lielā izpārdošana - Eiropa Estravel Latvia
2025./2026. gada ziemas sezonas un 2026. gada vasaras sezonas kruīzu izpārdošana līdz 05.12.// maršrutu piemēri 7 naktīm | Skatīt vairāk
no 365 EUR
Uzņēmumi


Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel
,


AZA tours
,


airBaltic
,


Turkish Airlines
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.70838499sec.