Stokholmā piedāvā iepazīt alkohola kultūru no neredzēta skatpunkta

Zviedrijas iedzīvotājiem nenoliedzami ir visai neparasta saikne ar alkoholu – pēc "sausā likuma" laikiem 20. gadsimta sākumā stipro dzērienu kultūra oficiāli piedzīvoja atdzimšanu, taču zem stingras valdības kontroles.

Mūsdienās veikalu plauktos valstī lielākoties atrodamas trīs degvīna markas: Absolut, Good ol' Sailor un Explorer. Lielākai dažādībai vai augstāku prasību apmierināšanai nāksies iegriezties kādā bārā vai atrast kāroto dzērienu tiešsaistes veikalos.

Lai kā arī nebūtu, var gadīties, ka pirms Stokholmas spirta muzeja jeb "Spritmuseum" apmeklējuma bez mazumiņa kā stiprāka neiztikt – šīs vietas spēcīgā saikne ar alkoholu, piemēram, atturībniekiem varētu šķist pat uzmācīga. Taču šeit jūs neuzzināsiet, ka, piemēram, zviedru protestantiem reiz bijusi liela loma "sausā likuma" ieviešanā ASV. Vai arī to, ka "bārs" jēdziena klasiskajā izpratnē Zviedrijā nemaz nevar pastāvēt – šāda veida iestādei noteikti jānodrošina arī ēdināšanas pakalpojumi, kā arī to, ka 1950-tajos gados valsts valdības rīcībā bija tā dēvētie "devu žurnāli", kuros tika detalizēti atspoguļots iedzīvotāju alkohola patēriņš.

Tā vietā pietiekami savdabīgajā muzejā jūs nonāksiet "brīnumzemē" ar alkohola tematiku, kuras radītājs, kā varētu nodomāt, pats atradies kāda spirtota dzēriena varā. Divu līmeņu telpas sadalījums simbolizē gadalaikus – katrā no tiem izvietoti artefakti, kas ir daļa no īpašā, muzeja piedāvātā stāsta, turklāt apmeklētāji var nogaršot katram gadalaikam atbilstošas nots dzērienu.

Otrajā stāvā nedaudz dīvaino ekspozīciju papildina "paģiru istaba" - neliela, dzīvoklim līdzīga telpa. Tikko apmeklētājs aizver tās durvis, atskan kādas sievietes monologs, kurš detalizēti atspoguļo viņas sajūtas nākamajā rītā pēc stipro dzērienu lietošanas.

Veids, kādā "Spritmuseum" stāsta par alkoholu, ir neatkārtojams – atspoguļota reāla, praktiska pieredze, kuras laikā cilvēks nonāk "zaļā pūķa" varā, nevis pārspīlēta pieeja teorijai par, piemēram, dažādu dzērienu tapšanas vēsturi. Muzejā atrodams arī bārs – protams, tajā iespējams ieturēt arī vakariņas.

"Muzejs nestāsta par alkohola ražošanas procesu. Tas atspoguļo cilvēka pieredzi, kādu tas gūst, to lietojot," apstiprina "Spritmuseum" direktore Helēna Eriksone.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2025 - 22.06.2025 "Rēzeknes pilskalns: Ceļš uz pagātni" Rēzeknes pilsētas TIC
Rēzeknes pilskalns, senākais vēstures liecinieks, piedāvā elpu aizraujošu skatu un atver durvis uz Livonijas ordeņa varenību un Latgales pagātnes | Skatīt vairāk
CHADA viesnīcas - Krabi un Ko Lanta Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, brokastis, 7 naktis viesnīcā un atpūtas piedāvājums // Piemērotas ģimenēm un pāriem mierpilnai atpūtai! | Skatīt vairāk
no 1330 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.06.2025 - 23.06.2025 Līgo Višķos 2025 TAKA
Vasaras gaidītākais notikums Višķu estrādē – festivāls Līgo Višķos 2025, kuru vairāk nekā 10 gadus Augšdaugavas novada pašvaldība rīko Luknas | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.164186sec.