Foto: Infactcollaborative.com
Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: News.com.au/BalticTravelnews.com
Daudzi ceļotāji pasaules pilsētas un valstis asociē ar spilgtiem arhitektūras pieminekļiem – iztēlojoties Ņujorkas Brīvības statuju, acu priekšā uzaust Manhetenas siluets, Eifeļa tornis vēsta par Parīzi, bet Piza slavena ar tās slīpo torni. Taču kuri no līdz galam tā arī nepabeigtajiem arhitektūras meistardarbiem ir pietiekami iespaidīgi un fascinējoši, lai tos varētu ierindot apskatāmo galamērķu sarakstā?
Svētās Ģimenes baznīca – Barselona, Spānija
Reklāma
Svētās Ģimenes baznīca Barselonā, kas ir viens no ievērojamākajiem arhitektūras objektiem Spānijā, tiek būvēta jau vairāk kā gadsimtu. Gleznaino celtni pilnībā pabeigt plānots tikai laika posmā starp 2026. un 2028. gadu, taču šis fakts no ierašanās šeit ik gadu neattur aptuveni trīs miljonus tūristu. Neskatoties uz katedrāles neticami ilgo atrašanos celtniecības fāzē, tā iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, turklāt 2010. gadā to apmeklēja pāvests Benedikts XVI, katedrāli iesvētot un pasludinot par mazo baziliku.
Skotijas Nacionālais piemineklis – Edinburga, Skotija
Šī memoriāla celtniecība tika uzsākta 1826. gadā, lai pieminētu skotu kareivjus, kuri gāja bojā Napoleona karu laikā. Piemineklis, kas atrodas Keltona pakalna virsotnē, modelēts līdzīgi kā Atēnu partenons, taču ierobežotā finansējuma dēļ tas tā arī netika pabeigts.
Mūsdienās šis memoriāls nereti tiek dēvēts visai nievājoši, tostarp par "Skotijas kauna traipu" un "Edinburgas muļķību".
Toninas maiju drupas – Čjapasa, Meksika
Laika posmā starp ceturto un devīto gadsimtu Toninas apkaimi mūsdienu Meksikas teritorijā raksturoja rosīgi būvdarbi. Lai gan šodien vēsturisko kompleksu apmeklē milzīgi tūristu pūļi, Toninas izbūve tā arī nekad nav tikusi pabeigta – celtniecības darbi šeit apstājās tālajā 909. gadā. Toninas apmeklētāji var apskatīt arī muzeja ekspozīciju, kas stāsta par seno maiju dzīvesveidu un kara gaitām.
Noišvānšteinas pils – Bavārija, Vācija
Ikoniskās un pasakaini gleznainās Noišvānšteinas pils celtniecību sākotnēji aizsāka Bavārijas karalis Ludvigs II. Bija paredzēts, ka romantisma stilā celtā pils kļūs par komponista Riharda Vāgnera mājvietu. Taču 1886. gadā pēc karaļa nāves būvdarbi tika apturēti – plašākai publikai pils tika atvērta krietni vēlāk. Mūsdienās tā ir kļuvusi par vienu no reģiona ievērojamākajiem tūrisma objektiem – ik gadu šeit viesojas vismaz 1,3 miljoni apmeklētāju.
Trakā Zirga memoriāls – Dienviddakota, ASV
Memoriāls, kura celtniecība tika uzsākta, lai radītu "konkurentu" labi pazīstamajam Rašmora kalnam, ir pasaulē lielākā klintī izcirstā skulptūra. Pieminekli, kurā atveidota Amerikas indiāņu karavadoņa Trakā Zirga ģīmetne, sāka izcirst klintī 1948. gadā. Taču līdzekļu trūkuma un citu faktoru dēļ tā izbūve pastāvīgi tikusi atlikta. Mūsdienās pie milzīgās, nepabeigtās skulptūras atvērts muzejs, un ik gadu šeit ierodas vairāk kā viens miljons tūristu.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.