Autors: Mārtiņš Švarcs
Avots: News.com.au/BalticTravelnews.com
Vien dažu stundu laikā daļa Ofas vaļņa, kas uzskatāms par vienu no nozīmīgākajiem senajiem pieminekļiem Lielbritānijā, tikusi nolīdzināta līdz ar zemi.
Nodarītos postījumus šokētie eksperti pielīdzinājuši "ceļa izbūvei cauri Stonhendžai".
Reklāma

2013. gada 15. augusta vakarā likumsargi apstiprināja informāciju, ka notikušajā varētu būt vainojama grupa ceļotāju, un piebilda, ka pašlaik notiek incidenta izmeklēšana.
Vēsturiskais piemineklis, kurš tiek datēts ar astoto gadsimtu, ir 132 kilometrus garš joslveida zemes uzbērums, kas sastāv no platas tranšejas un vaļņa. Tas mūsdienās aptuveni iezīmē Anglijas un Velsas robežu. Domājams, ka uzbērumu būvējis Mersijas karalis Ofa laika posmā no 757. līdz 796. gadam, lai iezīmētu teritorijas sadalījumu starp Mersijas karalisti un Velsu.
Pieminekļa vēsturiskās nozīmes dēļ vainīgos vandāļus var sodīt ar piecu mēnešu cietumsodu vai naudassodu 5 000 Lielbritānijas mārciņu jeb aptuveni 5 860 eiro apmērā.
Cietusī vaļņa daļa atrodas netālu no Pontsisiltas akvedukta gleznainā lauku apvidū. Kā tiek vēstīts, nolīdzināti aptuveni 46 metri vaļņa. Vietējie iedzīvotāji esot ziņojuši par vairākiem vīriešiem, kuri ar ekskavatora palīdzību attīrījuši apkārtni no krūmājiem, vienlaikus aizskarot arī vēsturisko valni.
Kā atzīst Ofas vaļņa asociācijas pārstāvis Džims Sonderss, vandālismā vainojams zemes gabala jaunais īpašnieks. Pats vaininieks gan atzinis, ka viņš neesot bijis informēts par vaļņa vēsturisko nozīmi. Šobrīd norit notikušā izmeklēšana.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.