Nosauc pasaules valstis ar patīkamāko klimatu

Mērens ikgadējais nokrišņu daudzums, zems dabas katastrofu risks un patīkami laika apstākļi visu cauru gadu ir galvenie iemesli, kādēļ Ekvadora, Urugvaja un Malta nodēvētas par "pasaulē labākā klimata" zemēm.

Ar maksimālo vērtējumu 100 punkti jau otro gadu pēc kārtas Ekvadora ierindota ASV izdevuma "International Living" apkopojuma "Global Retirement Index" klimata kategorijas topa pirmajā vietā.

"Labākie laika apstākļi Ekvadorā parasti novērojami kalnu pilsētās Kuenkā, Otavalo, Vilkabambā un Kito," atzīst InternationalLiving.com pārstāvis Dans Preščers. "Augstā novietojuma virs jūras līmeņa un intensīvās saules gaismas dēļ manā skatījumā klimatiskie apstākļi šeit ir ideāli."

Dienvidamerikas valsts Urugvaja, kas atrodas starp 30° un 35° dienvidu paralēli, šogad "Global Retirement Index" klimata topā ierindota pirmoreiz. Tā atrodas mērenā klimata joslā, un vidējā gaisa temperatūra ziemas mēnesī jūlijā šeit variē no deviņiem līdz trīspadsmit grādiem, savukārt vasaras vidus mēnesī janvārī – no 23 līdz 26 grādiem pēc Celsija. 

Raksturojot Urugvajas klimatu, skaidri nošķirami četri gadalaiki. Deivids Hamonds, InternationalLiving.com korespondents Urugvajā, kurš valstī dzīvojis septiņus gadus, to raksturo kā "perfektu". "Urugvajas ziema ir mērena, ļoti, ļoti reti temperatūra noslīd zem nulles. Nokrišņu ir pietiekami, un vasarās patīkami veldzēties piekrastes vēsmā," viņš stāsta.

Savukārt Eiropas salu valsts Malta, pateicoties tās patīkamajam Vidusjūras klimatam, ierindota trešajā pozīcijā. Malta atrodas aptuveni 100 kilometrus uz dienvidiem no Itālijas salas Sicīlijas, kas nozīmē, ka arī ziemas šeit ir salīdzinoši siltas, savukārt vasaras karstumā vietējie iedzīvotāji un tūristi var meklēt veldzi pasakainajās pludmalēs.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vēl vairāk ZIEMAS! Estravel Latvia - A/S Estravel Group filiāle
Somijas neskartās dabas skaistums, unikāla pieredze un ilgstošas atmiņas - ceļojumā ar ģimeni vai draugiem. // Tūres ar nakšņošanu no 3 naktīm | Skatīt vairāk
no 310 EUR
Atpūta ūdens atrakciju parkā!  Ventspils TIC
Atvērts trešdien - svētdien no plkst. 12.00 līdz plkst. 21.00. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.01.2026 - 22.01.2026 Idejas ziemas atpūtai Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
Atklāj ziemas burvību Rēzeknē – no aktīviem piedzīvojumiem līdz sirds siltumam! | Skatīt vairāk
Izrāde Boeing, Boeing! Līvānu TIC
Lugas galvenais varonis Bernārs ir pārliecināts, ka spēj uzsākt mīlas dēku ar trim burvīgajām stjuartēm no trim pasaules lielākajām | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.30694795sec.