Tūristus Ēģiptē plāno novirzīt no galvaspilsētas

Aizmirstiet par piramīdām un Kairu! Ēģiptes tūrisma nozares pārstāvji nākuši klajā ar pavisam citādu plānu, kā piesaistīt vairāk ārzemju tūristu.

Ēģiptes tūrisma nozare pēdējos trīs gados piedzīvojusi grūtus laikus – kā zināms, tā dēvētā Arābu pavasara revolūciju dēļ ceļotāji valsti nu apmeklē ievērojami izvairīgāk, turklāt demonstrācijas un politiskie nemieri galvaspilsētu Kairu notur laikrakstu pirmajās lappusēs nevis, kā iepriekš, tūrisma slejās. Šo iemeslu dēļ Ēģiptes amatpersonas paziņojušas par visai neparastu plānu, kā stimulēt ārzemnieku interesi par valsti – tā ietvaros paredzēts novērst ceļotāju uzmanību no galvaspilsētas.

Februāra vidū Ēģiptes tūrisma ministrs Hišams Zazū atklāja plānus vilināt ārzemju atpūtniekus atgriezties valsts Sarkanās jūras pludmalēs un vēsturiskajos pieminekļos, iesakot viņiem izvairīties no populārākajiem tūrisma objektiem Kairā un tās apkārtnē.

Jāatzīst, ka pēdējo 18 mēnešu laikā ārvalstu tūristu skaits Ēģiptē ievērojami samazinājies. Piemēram, 2013. gada septembrī leģendārajā Tutanhamona un Kleopatras zemē ieradās vien 300 000 ārzemju ceļotāju, kas ir par 90 procentiem mazāk nekā šajā pašā mēnesī 2012. gadā.

Zazū cer, ka, mudinot potenciālos tūristus izvairīties no Kairas apmeklējuma, viņi labprāt viesotos Ēģiptē.

"Cilvēki uzskata, ka tas, kas notiek Kairā, notiek arī visā valstī, tomēr tā gluži vienkārši nav taisnība," atzīst ministrs. "Patlaban mēs pielietosim pragmatisku taktiku neveicināt tūrisma nozares attīstību Kairā, tajā pašā laikā koncentrējoties uz pārējo valsts daļu – Luksoru, Asuānu un Sarkano jūru."

"Esmu pārliecināts, ka mūsu izstrādātā pieeja [..] 2014. gadā ļaus atdzīvināt tūrismu Ēģiptē," piebildis Zazū.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Apvienotie Arābu Emirāti Estravel Latvia
Sezonas sākums jau Drīz! // Operatoru tūres // sākot no 7 naktīm, ar lidojumu no Rīgas un izvēlēto ēdināšanu | Skatīt vairāk
no 825 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.11.2025 - 17.11.2025 Starptautiska vieglatlētikas konference Valmieras novada Tūrisma pārvalde
No 14. līdz 16. novembrim Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, notiks starptautiska vieglatlētikas konference NextGen Athletics. | Skatīt vairāk
Subates senlietu krātuve-muzejs Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Krātuve piedāvā aplūkot informāciju un senlietas, kas ir savāktas Subates pilsētas un Prodes pagasta teritorijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.39058805sec.