Pētījums: lietas, bez kurām ceļotāji atsakās doties ārpus mājām

Viena no vadošajām Āzijas viesnīcu rezervēšanas vietnēm Agoda.com un kompānija "Priceline Group" veikusi starptautisku pētījumu, kura rezultāti atklāj, ka Āzijas iedzīvotāji, dodoties ceļojumā, nekādā gadījumā nevēlas mājās aizmirst mobilo telefonu, kamēr Eiropas un Amerikas pasaules daļas iedzīvotājus biedē iespējamā kredītkartes atstāšana mājās.

Pētījumā, kurš tika veikts tiešsaistē 2014. gada februārī, 50 000 Agoda.com klientu no visas pasaules jautāts, kurš ir tas priekšmets, bez kura viņi nu nekādi nevarētu iztikt ceļojuma laikā. Kā izrādās, Āzijas un Rietumu ceļotāju prioritātes atšķiras.

Proti, 45 procenti ceļotāju no Āzijas atzina, ka vissvarīgākais ceļā viņiem šķiet mobilais telefons, bet otrā svarīgākā manta ir kredītkarte (29 procenti). Savukārt ceļotājiem no Eiropas, Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas, šķiet, kredītkartes ir daudz svarīgākas par mobilajiem tālruņiem – tās mājās noteikti nevēlētos piemirst gandrīz puse aptaujāto no šiem reģioniem. Tikai 19 procenti aptaujāto rietumnieku kā visbūtiskāko priekšmetu ceļojumā nosauca mobilo tālruni. Interesanti, ka francūžiem kredītkarte ceļā šķiet īpaši svarīga – viņi to kā svarīgāko priekšmetu nosaukuši 58 procentos gadījumu, kamēr mobilo tālruni – tikai deviņos procentos gadījumu.

Lietas, bez kurām ceļotāji atsakās pamest mājas (Agoda.com pētījuma dati, 2014. gads):

Laba grāmata

Amerika – 9%
Āzija – 5%
Eiropa – 9%

Kredītkartes

Amerika – 44%
Āzija – 29%
Eiropa – 27%

Mobilais telefons

Amerika – 19%
Āzija – 45%
Eiropa – 19%

Portatīvais dators/planšetdators

Amerika – 18%
Āzija – 11%
Eiropa – 13%

Tualetes piederumi

Amerika – 5%
Āzija – 5%
Eiropa – 6%

Citas mantas

Amerika – 4%
Āzija – 4%
Eiropa – 5%

Kā liecina aptaujas rezultāti, mobilie tālruņi vissvarīgākie šķiet ceļotājiem no Āzijas. Tiesa gan, ar vienu izņēmumu – japāņi bijuši vienīgā respondentu grupa Āzijā, kuri par savu prioritāti ceļā nodēvējuši kredītkarti.

Par spīti šīm atšķirībām, respondenti no visiem apskatītajiem reģioniem lielākoties norādīja, ka noteikti neceltu paniku, ja, dodoties ceļojumā, mājās aizmirstu dažādus tualetes piederumus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.06.2025 - 26.06.2025 WeKnow – Kad garša satiek stāstu! Rēzeknes pilsētas TIC
Vietējie ēdieni, dzīvā mūzika, mājīga noskaņa. Biznesa pusdienas, svinības, vasaras terase. Mēs zynom, kā garšo Latgale! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.06.2025 - 28.06.2025 Jūnija svētdienu branči 11:00 - 14:00 LIDO Atpūtas centrs
Gaidām tevi kopā ar ģimeni un draugiem svētdienās LIDO Atpūtas centra 2. stāva restorānā no plkst. 11.00 līdz 14.00, kur būs gan gardi ēdieni un | Skatīt vairāk
no 17 EUR
Kvai upes kruīzs - JAUNUMS Estravel Latvia
Aizraujoša pieredze, iepazīstot Taizemi - jaunums, ko izbaudīsiet! 4 dienu kruīzs no Bangkokas - iepazīstiet Kanchanaburi provinci no cita skatupunkta! | Skatīt vairāk
no 989 EUR
Fermentēšanas festivāla galvenā diena! Viesistaba
Ances dabas mājā 2025.gada 25.jūlijā notiks Latvijas fermentēšanas festivāls. Fermentēšana - mūsu veselības un dzīves kvalitātes atslēga. | Skatīt vairāk
79 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::4.1933918sec.